Rôzne

Tvrdá rana pre Liptov: ZÁKAZ akcií, alkoholu, bohoslužieb i spovedí!

V okresoch Ružomberok a Liptovský Mikuláš sú od stredy zakázané bohoslužby a platia aj ďalšie opatrenia. Aké sú výnimky?

Ilustračný obrázok k článku Tvrdá rana pre Liptov: ZÁKAZ akcií, alkoholu, bohoslužieb i spovedí!
Zdroj: TASR/František Iván

V okresoch Ružomberok a Liptovský Mikuláš sú od stredy 23. decembra zakázané verejné bohoslužby a spovede v interiéroch kostolov. Opatrenie má zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Vyplýva to z vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Liptovskom Mikuláši.

Výnimky

Zákaz sa netýka pohrebného obradu, krstu, sobášneho obradu a bohoslužieb vykonávaných za účasti celebranta s nevyhnutnou asistenciou za účelom on-line vysielania. Netýka sa ani spovede osôb, ktoré sú v nebezpečenstve smrti, vrátane spovedí v rizikových prevádzkach, ako sú zdravotnícke zariadenia a zariadenia sociálnych služieb.

„Kňaz a sprevádzajúca osoba musia mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom, respirátorom bez výdychového ventilu, šálom alebo šatkou,“ uvádza sa vo vyhláške.

Zákaz alkoholu a podujatí

Od stredy je v oboch liptovských okresoch zakázaný aj predaj alkoholických nápojov určených na priamu konzumáciu vrátane ich predaja na odber so sebou. Tiež organizovanie hromadných podujatí divadelných, hudobných, filmových alebo iných umeleckých predstavení, športových podujatí v interiéri aj exteriéri. Rovnako je zakázané organizovať posedenia a akékoľvek stretnutia spojené s konzumáciou pokrmov alebo nápojov. Prevádzkovateľom zariadení verejného stravovania sa zakazuje podávanie pokrmov alebo nápojov v priestoroch zariadení verejného stravovania.

„Zákaz sa nevzťahuje na prevádzky verejného stravovania vydávajúce pokrmy alebo nealkoholické nápoje na odber so sebou alebo prostredníctvom donáškovej služby,“ píše RÚVZ vo vyhláške. Netýka sa ani rodinných stretnutí osôb v priamom príbuzenskom vzťahu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Liptova

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM