Tomáš Batiz Správy

Stovky motorkárov z celého sveta zavítajú do Liptovského Mikuláša: Prvé informácie priamo z radnice

Liptovský Mikuláš sa v týchto dňoch stáva dejiskom svetového stretnutia mototuristov. Akcia s názvom FIM Rally 2016 sa na Slovensku uskutoční po prvý raz.

Ilustračný obrázok k článku Stovky motorkárov z celého sveta zavítajú do Liptovského Mikuláša: Prvé informácie priamo z radnice
Zdroj: TASR

Úvodný ceremoniál privíta priaznivcov dvojkolesových tátošov 29. júna na Námestí osloboditeľov. Do mesta zavíta vyše tisíc účastníkov z 30 štátov na takmer 800 motorkách. Ich prehliadka je nachystaná práve na stredu 29. júna.

Hlavnému programu budú venované dni od 29. júna do 1. júla v Liptovskom Mikuláši. „Všetci účastníci sa budú organizovane pohybovať na vopred vyhradených trasách za súčinnosti polície a bez dlhodobejšieho obmedzenia premávky,“ informuje Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš.

Motorkári si v nasledujúcich dňoch pozrú Liptovský Mikuláš a organizátori pripravili aj výlety do okolitých atrakcií. Kandidatúru Slovenska sa podarilo presadiť na základe viacročného úsiliu Slovenskej motocyklovej federácie. Po zohľadnení viacerých kritérií a po viacerých rokovaniach sa organizátori rozhodli pre Liptovský Mikuláš. „Som rád, že mesto ako stredisko turizmu, sa na príprave takéhoto významného podujatia podieľalo. Liptovský Mikuláš tak bude mať možnosť prezentovať svoje turistické ťaháky vrátane kultúry, gastronómie a prírodných krás. Očakávam dobrý efekt pre rozvoj turizmu ako v našom meste, tak aj v celom regióne. Veď toľko motoriek sa na jednom mieste na Slovensku asi ešte ani nestretlo,“ podotkol primátor Ján Blcháč.

Pre účastníkov je pripravená plejáda fakultatívnych výletov do okolia, ale aj bohatý kultúrny program. Cieľom programovej skladby podujatia je predstavenie Slovenska ako malebnej krajiny v srdci Európy, bohatej na historické, prírodné a kultúrne krásy.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM