Krimi

Snaha žiakov vyšla nazmar: Nespratníci urobili v areáli školy škodu za asi 500 eur

Čin nad ktorým prestáva rozum stáť sa stal cez víkend v areáli Základnej školy (ZŠ) Janka Kráľa na sídlisku Podbreziny v Liptovskom Mikuláši. Dosiaľ neznámy páchateľ alebo páchatelia prišli pravdepodobne v nočných hodinách do areálu školy a zničili prácu žiakov.

Ilustračný obrázok k článku Snaha žiakov vyšla nazmar: Nespratníci urobili v areáli školy škodu za asi 500 eur
Foto: Slávka Kellová

Železný valec na úpravu antuka zahodený v jazierku, povytrhávané a poškodené pergoly z nového andezitového chodníka, povytrhávané oporné koly, prestrihnuté stromy, poškodená elektrická skriňa či opálené dvere. To je časť spúšte, ktorú našlo v pondelok 18. novembra ráno vedenie školy Janka Kráľa po páchateľovi alebo páchateľoch. „Dno jazierka váhou 200-kilového valca poškodili, pretože voda z neho viditeľne vyteká,“ povedal Rudolf Pado, predseda Občianskeho združenia Tatry, ktoré spoločne so študentmi vybudovalo okrasné jazierko v areáli školy.

Plánovaná akcia?

Vyčíňaniu vandelov predchádzali podľa predsedu OZ Tatry menšie poškodenia už v minulosti. „O tom že, niekto prišiel plánovane svedčí fakt, že stromčeky boli prestrihnuté nie polámané. Taktiež si neviem predstaviť, že by niekto len tak niesol cez areál ťažký valec,“ prezradil svoje podozrenie R. Pado. „Pravdepodobne to budú súčasní alebo bývalí žiaci, ktorí si takto vyrovnávajú svoje účty so školou,“ dodal.

Stopy teraz preveruje liptovskomikulášska mestská polícia, ktorá prezerá aj materiál natočený bezpečnostnými kamerami od piatka do pondelňajšieho rána. „Ťažko povedať, či sa nám podarí páchateľov odhaliť, kamery totiž nesledujú tú časť školy, kde došlo k poškodeniam,“ povedal Vladimír Bella, náčelník liptovskomiku­lášskej mestskej polície.

Odmena za dolapenie páchateľa

Predpokladaná škoda je odhadovaná na 400 – 500 eur. Občianske združenie poskytlo 200 eur ako odmenu pre človeka, ktorý pomôže odhaliť a následne usvedčiť páchateľa alebo páchateľov spomínaných skutkov.

Foto: Zuzana Blahunková

vandali ZS janka Krala
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM