Tomáš Batiz Šport

Reakcia Petry Vlhovej po famóznom slalomovom triumfe v Záhrebe

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová jednoznačne triumfovala v sobotňajšom slalome Svetového pohára v Záhrebe. Prečítajte si jej slová po víťazstve.

Ilustračný obrázok k článku Reakcia Petry Vlhovej po famóznom slalomovom triumfe v Záhrebe
Zdroj: TASR

Vlhová v oboch kolách predviedla najrýchlejšie jazdy a s celkovým časom 1:57,98 min dosiahla svoje jedenáste víťazstvo v SP v kariére, šieste v slalome. Na druhom mieste skončila jej veľká súperka Mikaela Shiffrinová z USA s priepastným mankom 1,31 sekundy a tretiu priečku si vyjazdila Rakúšanka Katharina Liensbergerová so stratou až 3,49 s.

Petra Vlhová (RTVS): „Cítim sa úžasne, konečne som vyhrala a konečne som zdolala Mikaelu. Aj keď veľa ľudí neverí, že sa ju dá zdolať, tak sa to dá a aj o vyše sekundu. Dnes som sa cítila od rána úžasne a vyšli mi obe jazdy, najmä tá druhá. Robila som, čo mi povedal tréner, že nemám pozerať na náskok 1,16 s a ísť naplno. Teší ma, že je tu toľko Slovákov, mám tu priateľa a rodinu a je super pred nimi vyhrať. Veľmi sa teším, vždy bol môj sen vyhrať v Záhrebe a vo Flachau, pretože tieto slalomy sú také špeciálne. Som rada, že sa mi to dnes podarilo.“

Úspešná Liptáčka venovala triumf svojmu servismanovi Pierluigimu Parravicinimu, ktorý sa tento týždeň zranil.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM