Správy

Podujatie európskeho mena: Mikuláš a okolie bude hostiť konferenciu o športovaní v prírode

Metropola Liptova a jej blízke okolie bude v nasledujúcich troch dňoch od 2. do 4. októbra dejiskom najväčšej európskej konferencie o športovaní v prírode a trvalom turistickom rozvoji regiónov Nature & Sports Euro'Meet 2013 s približne dvesto účastníkmi z viacerých krajín starého kontinentu.

Ilustračný obrázok k článku Podujatie európskeho mena: Mikuláš a okolie bude hostiť konferenciu o športovaní v prírode
Foto: Slávka Kellová

Liptovskomikulášsky primátor Alexander Slafkovský pripomenul, že Liptáci získali právo organizovať toto stretnutie v náročnej konkurencii známych horských stredísk. „Zavítajú k nám dennodenne s týmito témami žijúci renomovaní profesionáli z vyspelých alpských, pyrenejských či škandinávskych regiónov. Spoločne budeme hľadať riešenia praktických problémov. Určite si môžeme byť navzájom prospešní,“ zdôraznil.

„Liptov je doslova ako stvorený na športovanie a aktívne trávenie voľného času v prírode. Vyžaduje si to výdatnejšiu štátnu podporu. Preto budeme iniciovať rokovania s ministerstvom školstva o možnosti zaradiť športovanie v prírode, čiže tzv. outdoorové športy do školskej výchovy mladej generácie,“ skonštatoval pracovník francúzskeho ministerstva športu Thierry Bedos.

Medzi ústredné témy bude patriť športovanie v chránených prírodných oblastiach, výučba športovania v prírode, jeho vplyv na zdravie ľudí regionálny rozvoj horských oblastí. „Počty pravidelne športujúcich Slovákov klesajú, preto sme pripravení zapojiť sa do iniciatívy privádzať ľudí aktívne späť do prírody,“ dodala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Darina Bartková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM