Tomáš Batiz Kultúra Správy

Noc literatúry v Mikuláši: Kde všade môžu zavítať milovníci literatúry?

Liptovský Mikuláš sa aj tento rok zapojil do projektu Noc literatúry. Večerné čítanie sa uskutoční na viacerých miestach.

Ilustračný obrázok k článku Noc literatúry v Mikuláši: Kde všade môžu zavítať milovníci literatúry?
Zdroj: TASR

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši bude v stredu 22. mája od 19.00 h otvorené pre milovníkov novej literatúry. Spolu s kultúrnym centrom Diera do sveta a s Liptovskou knižnicou G. F. Belopotockého sa múzeum opätovne zapojí do podujatia Noc literatúry, ktoré verejnosti netradičným spôsobom priblíži súčasnú európsku literatúru prostredníctvom série verejných čítaní.

Podujatie otvorí čítanie v kultúrnom centre Diera do sveta na Námestí osloboditeľov o 18.00 h.*** „Odtiaľ sa priaznivci literatúry môžu presunúť do Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva na Školskej ulici,“*** priblížila zamestnankyňa múzea Eva Mauritzová. Doplnila, že večer vyvrcholí netradične čítaním v budove Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši na Podtatranského u­lici.

„Pozývame milovníkov literatúry, aby si prišli vypočuť ukážky z 12 románov a poviedok, ktoré sú aktuálne dostupné na pultoch kníhkupectiev,“ povedala Mauritzová.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM