Kultúra

Nad obľúbenou akciou visí otáznik: O budúcnosti Stoličných dní stále nie je rozhodnuté

Populárnemu jarmoku na Liptove dala minulý rok stopku pandémia. Ak ho radnica nezačne organizovať hneď, neuskutoční sa ani toto leto.

Ilustračný obrázok k článku Nad obľúbenou akciou visí otáznik: O budúcnosti Stoličných dní stále nie je rozhodnuté
Zdroj: TASR/Andrej Galica

O budúcnosti tohtoročných Stoličných dní v Liptovskom Mikuláši stále nie je rozhodnuté. Jarmočné podujatie vlani zrušili pre pandémiu nového koronavírusu a pokiaľ ho radnica nezačne pripravovať v marci, nebude ani tento rok. Informovala o tom hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.

Náročná príprava

„Príprava Stoličných dní nám zaberá niekoľko mesiacov. Ide o trojdňové podujatie, do ktorého sa zapája veľké množstvo aktérov. Aby sme stihli program aj administratívu do júna plnohodnotne zabezpečiť, k avízu o uvoľnení opatrení vlády by muselo dôjsť najneskôr v marci,“ vysvetlila Čapčíková.

Najzložitejšie je podľa nej zostaviť programovú skladbu, keďže mnoho interpretov má svoje termíny buď obsadené, alebo cenovo neprístupné. Približne 20-členný organizačný tím pracuje na svojich úlohách od začiatku roka a ľudia aj predajcovia hlásia svoj záujem už teraz. V súčasnosti radnica zabezpečuje evidenciu prihlášok od predajcov.

Alternatívne možnosti

„V rámci niekoľkomesačných príprav musíme okrem iného zabezpečiť tematický stoličný sprievod mestom, sprievodný program, osloviť sponzorov či sledovať on-line rezervačný systém pre predajcov. So všetkým súvisí množstvo administratívnej práce. Potrebujeme preto vedieť, či to zabezpečovať máme alebo nie, aby sa nám nestalo, že niekoľkomesačná príprava vyjde navnivoč,“ dodala hovorkyňa.

Stoličné dni sú jedným z nosných podujatí otvorenia letnej turistickej sezóny v Liptovskom Mikuláši. Pre prípad, že by sa podujatie neuskutočnilo ani tento rok, nachystala radnica alternatívne možnosti. Budú súčasťou programu Mikulášskeho leta, ktorý pripravia v súlade s platnými nariadeniami.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Liptova

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM