Správy

Triediace stany pred nemocnicou v Ružomberku zrušili: Ľudia robili nepochopiteľnú vec!

Vedenie Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku rozhodlo o zrušení triediacich stanov na vstupoch do oboch areálov nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Triediace stany pred nemocnicou v Ružomberku zrušili: Ľudia robili nepochopiteľnú vec!
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Dôvodom zrušenia triediacich stanov je, že tam pacienti opakovane zamlčali informácie o svojej pozitivite na ochorenie COVID-19. Informovala o tom hovorkyňa vojenskej nemocnice Petra Dišková.

Skutočnosť, že pacient je pozitívny, sa často zistila až počas vyšetrenia v ambulancii, ktorú navštívil,“ uviedla Dišková. Takýmto konaním podľa jej slov došlo k ohrozeniu ostatných pacientov v čakárni aj personálu nemocnice.

Nová povinnosť

Od stredy budú mať pacienti s ochorením COVID-19 a príznakoví pacienti povinnosť okamžite po vstupe do čakárne informovať zdravotnú sestru v ambulancii o tom, že v posledných 14 dňoch boli antigénovo alebo PCR pozitívne testovaní, prípadne majú príznaky ochorenia. „Personál ambulancie takéhoto pacienta izoluje a prednostne vyšetrí,“ vysvetlila Dišková.

V prípade, že pacient zamlčí svoju pozitivitu, môže poskytovateľ zdravotnej starostlivosti postupovať v zmysle platnej legislatívy a bude voči nemu vyvodená zodpovednosť. „Prosíme všetkých, aby dodržiavali tento postup. Pomôžu tak ochrániť zdravotnícky personál nemocnice a ostatných pacientov,“ zdôraznila hovorkyňa.

Nový koronavírus na Slovensku:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM