Jozef Legéň Správy

Obrovský záujem zo strany rodičov: Mesto otvorí počas leta ďalšie materské školy

Vzhľadom na veľký počet žiadostí od rodičov o umiestnenie dieťaťa do materskej školy počas letných prázdnin, otvorí Mesto Žilina v júli a v auguste ďalšie triedy v materských školách.

Ilustračný obrázok k článku Obrovský záujem zo strany rodičov: Mesto otvorí počas leta ďalšie materské školy
Zdroj: TASR

O materských školách, ktoré budú fungovať cez leto sme vás informovali ešte v máji. Pre veľký záujem zo strany rodičov však mesto otvorí ďalšie. Záujem prejavilo 462 rodičov, z toho 63 na všetky termíny. Preto budú otvorené aj materské školy na Ulici A. Kmeťa (centrum), na Stavbárskej ulici (Bôrik) a na Trnavskej ulici (Vlčince).

• od 1. júla do 18. júla o Materská škola, Limbová 26 (Solinky) o Materská škola na Ulici A. Kmeťa (centrum)

Záujem o 1. termín prejavilo 274 rodičov a zákonných zástupcov, preto Mesto Žilina otvorí v tomto termíne aj prevádzku Materskej školy na Ulici A. Kmeťa.

• od 21. júla do 8. augusta o Materská škola, Puškinova 2165/3 (Hliny III) o Materská škola, Gemerská 1772 (Vlčince) o Materská škola, Stavbárska (Bôrik)

Na letnú prevádzku do Materskej školy, Puškinova, prihlásili 155 detí, kapacitne môže prijať max. 84 detí, z toho dôvodu otvárame i Materskú školu, Stavbárska, Žilina.

• od 11. augusta do 22. augusta o Materská škola, Nám. J. Borodáča 6 (Vlčince) o Materská škola, Cesta k vodojemu (Budatín) o Materská škola, Trnavská ulica (Vlčince)

Mesto Žilina posilnilo v tomto termíne prevádzku na Vlčincoch, kde otvára Materskú školu, Trnavská, pretože do MŠ, Nám. J. Borodáča bolo prihlásených 142 detí.

„Je nevyhnutné, aby počas letných prázdnin boli otvorené v rámci možností Mesta triedy materských škôl, pretože nie všetci rodičia môžu čerpať dovolenku alebo dať svoje dieťa na prázdniny k starým rodičom. Preto sa snažíme, aby sme dokázali čo najväčší počet žiadostí kladne vybaviť, čoho dôkazom je aj to, že otvárame ďalšie triedy škôlok nad rámec pôvodného plánu,“ konštatuje primátor mesta Žilina Igor Choma.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM