Správy

Čo s deťmi počas letných prázdnin? Tieto materské školy budú fungovať aj cez leto

Vzhľadom na blížiace sa letné prázdniny zabezpečilo Mesto Žilina aj v tomto roku prevádzku materských škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Deti, ktorých rodičia nemajú počas prázdnin dostatok voľna, tak budú môcť tráviť čas v jednej z otvorených škôlok.

Ilustračný obrázok k článku Čo s deťmi počas letných prázdnin? Tieto materské školy budú fungovať aj cez leto
Zdroj: Dnes24.sk

Zákonný zástupca dieťaťa by mal nahlásiť záväzný záujem o návštevu materskej školy vo vybranom termíne najneskôr do 23. mája 2014. Mesto Žilina informuje zákonných zástupcov detí, že prevádzka materských škôl počas letných prázdnin bude nasledovná:

od 1. júla do 18. júla 2014

o Materská škola, Limbová 26 (Solinky) – kapacita 140 detí

od 21. júla do 8. augusta 2014

o Materská škola, Puškinova 2165/3 (Hliny III) – kapacita 90 detí

o Materská škola, Gemerská 1772 (Vlčince) – kapacita 90 detí

od 11. augusta do 22. augusta 2014

o Materská škola, Nám. J. Borodáča (Vlčince) – kapacita 90 detí
o Materská škola, Cesta k vodojemu (Budatín) – kapacita 40 detí

Záväzný záujem o prihlásenie dieťaťa do materskej školy na konkrétny termín je potrebné nahlásiť v materskej škole, ktorú dieťa práve navštevuje do 23. mája 2014. Poplatky sa budú uhrádzať v hotovosti priamo v materskej škole zabezpečujúcej prevádzku počas leta v mesiaci jún 2014. Oznam spolu s kontaktnými údajmi a poplatkami bude zverejnený vo všetkých materských školách od 19. mája 2014.

Pri rozhodovaní o zabezpečení prevádzky materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Žilina sa postupovalo na základe štatistík z predchádzajúcich rokov, pripomienok a návrhov zákonných zástupcov detí. V prípade zvýšeného záujmu rodičov bude Odbor školstva a mládeže MsÚ v Žiline ďalšiu prevádzku materských škôl operatívne riešiť.

„Budeme radi, ak sa nám podarí v čo najväčšej možnej miere vyjsť rodičom v ústrety a zabezpečiť starostlivosť o deti počas letných prázdnin,“ uviedol primátor mesta Žilina Igor Choma.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM