Obnova za desiatky tisíc eur: Zrekonštruovaný park v Bánovej odovzdali do užívania!

Nie tak dávno sme písali o revitalizácii parku v žilinskej mestskej časti Bánová. Práce skončili a zrekonštruovaný park odovzdalo vedenie mesta do užívania.

Ilustračný obrázok k článku Obnova za desiatky tisíc eur: Zrekonštruovaný park v Bánovej odovzdali do užívania!
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Žilina odovzdalo v piatok do užívania zrekonštruovaný park na Jabloňovej ulici v mestskej časti Bánová. Rekonštrukcia si podľa primátora Žiliny Igora Chomu vyžiadala investíciu 80-tisíc eur.

Primátor doplnil, že 50-tisíc eur dostalo mesto od spoločnosti Kia Motors Slovakia prostredníctvom nadácie Pontis a zvyšok doložilo mesto. „Urobil sa kus práce, pretože sú vybudované úplne nové chodníky, založené nové trávniky. Museli sme vyrúbať niekoľko stromov, ale viac sme ich nasadili. Je nasadených 3000 kríkov, množstvo kvetov,“ povedal Choma.

Práce na rekonštrukcii podľa neho trvali štyri mesiace. „Park je určený pre všetky vekové generácie. Môžu prísť mamičky s deťmi, môžu sa sem prísť hrať deti, môžu prísť starší obyvatelia. Pretože je tu stolík na šach, sú tu zariadenia, na ktorých si môžu pocvičiť,“ dodal žilinský primátor.

„Keďže sa nám darí, snažíme sa časť úspechu preniesť aj do regiónu, v ktorom pôsobíme. Chceme, aby ho pocítili občania mesta Žilina aj celého Žilinského kraja, z ktorého pochádzajú naši zamestnanci. Čo sa týka rekonštrukcie a podpory obnovy parkov, za posledné obdobie boli minimálne tri. Či už to bol park Na studničkách, len prednedávnom sme so zástupcami mesta oznámili rekonštrukciu Parku Ľudovíta Štúra a dnes dávame verejnosti do užívania park v Bánovej,“ povedal hovorca spoločnosti Kia Motors Slovakia Jozef Bačé.

Mohlo by vás zaujímať:

Park v Bánovej mesto revitalizuje: Hotový bude o mesiac, aké novinky nás čakajú?

Foto: mesto Žilina

Zdroj: TASR