Správy

Nemocnica v Žiline začne testovať novinku: Zorientujeme sa v nej jednoduchšie

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline začne testovať prevádzku nového systému vjazdu vozidiel.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Žiline začne testovať novinku: Zorientujeme sa v nej jednoduchšie
Zdroj: TASR

S testovaním sa začne od stredy 12. augusta. Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej sa zachová bezplatný vjazd a zotrvanie v areáli pre pacientov a sprevádzajúce osoby podľa stanovených pravidiel.

Upozornila, že nevyhnutnou podmienkou bude označenie parkovacieho lístka v ordinácii lekára pečiatkou, dátumom, časom ošetrenia a podpisom zdravotníckeho pracovníka.

Od septembra chcú nabehnúť na plnú prevádzku

„Bezplatne tak v nemocnici naďalej zotrvajú s vozidlom pacienti počas ošetrenia v zdravotníckom zariadení, ktoré nepresiahne štyri hodiny v prípade štandardnej ambulancie, šesť hodín pri zdravotnom výkone v rámci Národnej transfúznej služby alebo dialýzy, osem hodín pri návšteve urgentného príjmu a v ďalších individuálnych prípadoch, uvedených v cenníku,“ doplnila Záteková.

„Vzhľadom na mimoriadnu epidemiologickú situáciu na začiatku tohto roka sme museli spustenie elektronických rámp dočasne odložiť. No dopravná situácia v našom areáli je dlhodobo neúnosná, preto už nemôžeme viac čakať. V auguste systém otestujeme, v prípade potreby doladíme čo najlepšiu funkčnosť a verím, že od septembra bez problémov nabehneme na plynulú prevádzku,“ uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek s tým, že nemocnica bude vodičom v prvých týždňoch vychádzať maximálne v ústrety.

Jednoduchšia orientácia

Doplnil, že nemocnica pripravila prehľadnú grafiku so základnými pravidlami. „Označené budú všetky miesta na odblokovanie parkovacích lístkov, podmienky a mapy nájdu pacienti vždy pri vstupe a výstupe z každého pavilónu. Pri výjazdovej rampe bude zo začiatku počas dňa stála služba, ktorá bude pacientom pomáhať, aby nevznikali kolóny. V rámci výjazdovej rampy máme k dispozícii aj priame hlasové spojenie, prostredníctvom ktorého sa bude môcť vodič kedykoľvek v prípade problémov telefonicky spojiť s pracovníkom ústredne priamo z auta,“ podotkol generálny riaditeľ žilinskej nemocnice.

Kompletné podmienky vjazdu a zotrvania vozidiel pacientov a sprevádzajúcich osôb, cenník a ďalšie dôležité dokumenty sú dostupné na webstránke žilinskej nemocnice v sekcii Informácie pre pacientov – Parkovanie alebo na sociálnej sieti, dodala hovorkyňa nemocnice.

Ďalšie správy a zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie