Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto žilinské školy sa umiestnili najlepšie!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Ktoré školy sú spomedzi všetkých hodnotené ako najlepšie a ktoré žilinské sa umiestnili v rebríčkoch najlepšie?

Aktualizované Igor Petrík
Ilustračný obrázok k článku Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto žilinské školy sa umiestnili najlepšie!
Zdroj: TASR

Portál Ineko.sk uverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. „Na portál sme doplnili viaceré aktuálne údaje – napr. za mimoriadne výsledky žiakov (podľa údajov ministerstva školstva), nezamestnanosť absolventov stredných škôl, Štátnu školskú inšpekciu, prijímacie konanie na vysoké školy či využívanie informačných a komunikačných technológií (IKT) pri vyučovaní,“ uvádza Ineko.

Týmto doplnením údajov inštitút nadväzuje na „letnú“ aktualizáciu, kedy bola doplnená prvá časť údajov za rok 2015 (výsledky Testovania 9 a externej časti maturít). „Vďaka aktuálnemu doplneniu vyššie uvedených údajov sme skompletizovali množinu údajov potrebných pre uzavretie hodnotenia škôl za rok 2015 (využíva údaje za obdobie rokov 2012 až 2015). Každá škola tak získala nové hodnotenie,“ píše ďalej Ineko.

Naj školy na Slovensku podľa Ineka

A teraz už k samotným rebríčkom. V novom vydaní rebríčkov sa najlepšie v rámci svojich kategórií umiestnili ZŠ na Krosnianskej 4 v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave (Kukučínova 2) a košické Gymnázium na Poštovej 9.

My sme sa ďalej zamerali na žilinských zástupcov a hľadali ich v TOP 30 v rámci celoslovenského rebríčka. Žilina tam svieti v dvoch kategóriách a to základné školy, keď 16. najlepšou na Slovensku je podľa Ineka ZŠ s MŠ, Školská. A z gymnázií sa na 7. priečke umiestnilo Gymnázium, Varšavská cesta, na 22. mieste zas skončilo Gymnázium bilingválne.

Najlepšie hodnotené žilinské školy

Spomínaná ZŠ s MŠ, Školská figuruje v rebríčku ako 16. na Slovensku a zároveň jej patrí 1. priečka v rámci Žilinského kraja. V rebríčku kraja ďalej obsadila 3. miesto ZŠ Námestie mladosti, na 4. priečke sa umiestnila Cirkevná ZŠ R. Zaymusa.

Prejdime na stredné odborné školy a žilinských zástupcov, ktorí sa v rámci kraja umiestnili najvyššie. 5. priečka v rebríčku patrí Súkromnej strednej umeleckej škole, 6. priečka SPŠ Stavebnej a Obchodnej akadémii (Veľká Okružná) 13. priečka.

A čo gymnázia? Najvyššiu priečku obsadilo Gymnázium Varšavská cesta, v rámci žilinského kraja mu patrí 1. miesto. Gymnáziu bilingválnemu patrí 4. priečka a Gymnázium Veľká okružná je na 12. priečke.

Mohlo by vás zaujímať:

Veľké hodnotenie fakúlt vysokých škôl: Pozrite, ako sa v rebríčku umiestnili tie žilinské

Zdroj: Ineko.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk