Aktualizované Krimi

Muhamed (57) čelí obvineniu z podvodov: Žilinskí policajti hľadajú jeho ďalšie obete

Tento muž mal podľa správy mužov zákona vylákať od žien aj mužov vyššie obnosy peňazí. Vystupoval pod rôznymi menami.

Ilustračný obrázok k článku Muhamed (57) čelí obvineniu z podvodov: Žilinskí policajti hľadajú jeho ďalšie obete
5
Galéria
Zdroj: KR PZ v Žiline

Polícia SR prosí občanov, ktorí sa mohli stať obeťou podvodníka, ktorý vylákal od žien peniaze tým, že sa na sociálnych sieťach vydával za niekoho iného, informuje FB stránka Polície SR- Žilinského kraja.

„Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline obvinil 57 ročného Muhameda K., narodeného v Macedónsku s trvalým pobytom na Slovensku zo zločinu podvodu. Podľa zistených informácií sa mal obvinený muž cez sociálne siete zoznamovať najmä so ženami, ale aj s mužmi, následne sa mal votrieť do ich priazne a od nich a ich rodinných príslušníkov vylákať peniaze na rôzne účely, napríklad za účelom kúpy motorového vozidla, sprostredkovania zamestnania, odkúpenia bytov a podobne. K naplneniu sľubov napokon nedošlo“, píše oficiálna FB stránka.

Muž mal vystupovať na sociálnych sieťach pod menami:

  • Sebastian Lucca,
  • Daniel Moretti,
  • Christiano Lorenzo,
  • Adrianno Moretti,
  • Lu, Boban.

Naposledy vylákal sumu najmenej 50.000,– eur od ženy a jej rodiny v obci Zákamenné na Orave. 57 ročný Macedónec skončil v rukách polície a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

Polícia vyzýva ďaľšie potencionálne poškodené, aby ju kontaktovala.

"Vzhľadom k tomu, že obvinený sa mohol kontaktovať so ženami v rámci celého územia Slovenskej republiky a mohol obdobným spôsobom o peniaze pripraviť ďalšie ženy a ich rodiny, polícia vyzýva prípadných poškodených, ktorých 57 ročný Muhamed, vystupujúci pod menom Sebastian Lucca, prihlásili na linke 158, súkromnej správe na oficiálnej facebookovej stránke PZ alebo osobne na ktoromkoľvek oddelení PZ, " uzatvára FB stránka polície.

KR PZ v Žiline
5
Galéria
Zdroj: KR PZ v Žiline
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM