Správy

Milovníci bežkovania majú dôvod na radosť: Lyžiarska magistrála vstupuje do svojej tretej sezóny

Už do svojej tretej sezóny vstúpi počas tejto zimy Beskydsko – Javornícka lyžiarska bežecká magistrála. Osvedčený projekt Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), ktorý zabezpečuje aj pravidelnú údržbu a úpravu približne 54 km bežeckých stôp, čaká už iba na výdatnejšiu snehovú nádielku.

Ilustračný obrázok k článku Milovníci bežkovania majú dôvod na radosť: Lyžiarska magistrála vstupuje do svojej tretej sezóny
Zdroj: TASR

„Záujem o bežecké lyžovanie z roka na rok utešene rastie, preto chceme aj týmto spôsobom pritiahnuť do našej nádhernej prírody čo najviac aktívnych vyznávačov zdravého pohybu na bežkách. V ústrety im vychádzame aj aktuálnymi informáciami o trasách prostredníctvom tzv. bežkoservisu na našej internetovej stránke,“ skonštatoval predseda ŽSK Juraj Blanár.

Zároveň pripomenul, že už vlani sa podarilo zriadiť šesť informačných bodov vo vybraných ubytovacích a stravovacích zariadeniach okolo trasy bežeckej magistrály v Makove, Turzovke či na Semeteši. „Bežkári tam nájdu nielen mapy a rôzne propagačné materiály o okolí, ale aj všetky dostupné aktuálne informácie o trase,“ vysvetlil Blanár.

„Všetci veríme, že sa zopakuje mimoriadne dlhá predchádzajúca zimná sezóna s kvalitnou snehovou nádielkou, ktorá potešila a prilákala k nám veľké množstvo turistov na bežkách. Mimochodom, trate sme upravovali pravidelne pred každým víkendom od polovice januára až do polovice apríla,“ dodal predseda ŽSK.

foto: iliustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM