Správy

Mestský úrad v Žiline je zatvorený: Niekoľko zamestnancov malo pozitívny test

Na mestskom úrade teraz osobne nič nevybavíte. Po výskyte COVID-19 čaká zamestnancov aj kontakty testovanie.

Ilustračný obrázok k článku Mestský úrad v Žiline je zatvorený: Niekoľko zamestnancov malo pozitívny test
Foto: Filip Chudý

Mestský úrad (MsÚ) v Žiline bude v pondelok (19. 10.) a v utorok (20. 10.) uzatvorený pre verejnosť. Dôvodom je pozitívny test na ochorenie COVID-19 u viacerých zamestnancov úradu. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

„Testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19 podstúpia preventívne všetky osoby, ktoré boli s pracovníkmi v priamom kontakte, v prípade potreby bude povinne nariadená domáca izolácia. Žilinský Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) zároveň kontaktuje ďalšie osoby z pracovného či súkromného okolia zamestnancov. MsÚ a Klientske centrum budú opäť predbežne fungovať od stredy (21. 10.) v úradných hodinách od 8.00 h do 16.00 h,“ uviedol Miškovčík.

Doplnil, že všetci zamestnanci MsÚ ostávajú preventívne doma do stredy (21. 10.). „Samospráva je v kontakte s epidemiológmi z RÚVZ v Žiline a v prípade potreby príjme ďalšie preventívne opatrenia. Do piatku (23. 10.) sa v Žiline prerušuje aj činnosť tzv. sociálneho taxíka, prepravnej služby pre imobilných občanov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. V platnosti naďalej ostávajú všetky ďalšie preventívne opatrenia, o ktorých mesto Žilina informovalo 14. októbra,“ dodal hovorca mesta.

Napriek tomu, že MsÚ je pre verejnosť uzatvorený, služby občanom poskytuje elektronicky prostredníctvom e-mailov. „Aktuálne e-mailové kontakty na jednotlivé odbory úradu sú k dispozícii na internetovej stránke mesta v sekcii Občan/Kontakty, e-mailové adresy zamestnancov sú v tvare meno.priezvisko@zilina.sk. Aktuálne informácie Žilinčania nájdu na internetovej stránke mesta, osobitnej internetovej stránke https://koronavirus.zilina.sk, na sociálnej sieti či v mobilnej aplikácii Žilina,“ uzavrel Miškovčík.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM