Streda 24. júl 2019 Vladimír  24 °C
Igor Petrík Správy

Klesol počet cestujúcich, žilinská SAD-ka sa rozhodla reagovať: Tento spoj ruší po 40-tich rokoch!

Žilinská SAD-ka sa od februára rozhodla zrušiť spoj, ktorý existuje už vyše štyridsať rokov. Dôvodom je klesajúci počet cestujúcich. Viac v článku...

Ilustračný obrázok k článku Klesol počet cestujúcich, žilinská SAD-ka sa rozhodla reagovať: Tento spoj ruší po 40-tich rokoch!
Zdroj: TASR

Spoločnosť SAD Žilina ruší od 1. februára 2015 po vyše štyridsiatich rokoch priame autobusové spojenie medzi Žilinou a Komárnom.

Denné spojenie medzi Žilinou a Nitrou ostane naďalej zachované v nezmenených časoch s odchodom zo Žiliny do Nitry o 6.15 hod. a z Nitry do Žiliny o 16.00 hod.

Dôvodom zmeny je podľa prepravcu dopad zavedenia bezplatnej prepravy pre žiakov, študentov a dôchodcov v železničnej doprave, kde na tejto linke od novembra 2014 došlo k výraznému poklesu počtu cestujúcich v úseku Nitra – Nové Zámky – Komárno.

„K rušeniu priameho spojenia zo Žiliny do Komárna sme pristupovali s určitou dávkou nostalgie, nakoľko sme túto linku prevádzkovali viac ako 40 rokov a pokladali sme ju za rodinné striebro. Diaľková autobusová doprava, na rozdiel od rýchlikov, nie je dotovaná a keď sa linka dostane do červených čísel, nie je možné ju ďalej prevádzkovať,“ povedal Peter Pobeha, generálny riaditeľ SAD Žilina.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk