Michal Demjanovič Futbal

Fortuna liga má za sebou tretinu sezóny: 3 dôvody prečo je Žilina na prvom mieste

Cez víkend sa odohralo 11. kolo najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Za sebou tak máme jednu tretinu zápasov. Šošoni naďalej vedú celú súťaž.

Ilustračný obrázok k článku Fortuna liga má za sebou tretinu sezóny: 3 dôvody prečo je Žilina na prvom mieste
Zdroj: TASR

Cez víkend sa odohralo 11. kolo najvyššej slovenskej súťaže. V ňom sa v šlágri kola stretla prvá Žilina, s prekvapením sezóny a druhým tímom aktuálnej tabuľky Podbrezovou. Vo vyrovnanom zápase zvíťazili Šošoni najtesnejším rozdielom. Tým si upevnili svoju pozíciu na prvom mieste, kde majú náskok už šiestich bodov práve pred Podbrezovou. Pozreli sme sa na 3 dôvody, ktoré môžu byť za úspešným ťažením Žiliny v doterajšom priebehu sezóny.

Kostra tímu

Kostra tímu bola zachovaná a realizačný tím, tak mal pred sezónou za úlohu doplniť tím o mladých hráčov. Prevažnú väčšina hráčov ktorá do tímu pred touto sezónou pribudla, prišla z hosťovania. No realizačný tím, podpísal aj nové mená, ktoré sa až na nejaké výnimky ukázali v dobrom svetle. Tím tak nemal problém, ako napríklad Trenčín, ktorému pred sezónou odišlo množstvo hráčov, ktorí tvorili jadro tímu.

Momentálna forma

Šošoni momentálne valcujú jedného súpera za druhým. Z doterajších 11 zápasov, len raz okúsili prehru a raz remizovali. Žltozelených môže tešiť aj produktivita, keď svojím súperom nasúkali 25 gólov. To je spolu s Ružomberkom najviac v lige. Tím sa dopĺňa a na ihrisku je vidieť súhru medzi mladíkmi a skúsenejšími hráčmi. Tím nezastavilo ani zranenie kapitána a najväčšej osobnosti tímu Viktora Pečovského.

Forma favoritov

Ako pred každou sezónou, tak aj túto sezónu sa za jedného z favoritov pasoval Slovan Bratislava. Ten ale zostáva za očakávaniami a dosiaľ nazbieral len 17 bodov, čo mu stačí na momentálne 6. miesto. Druhým favoritom na titul bol úradujúci šampión z Trenčína. Ten od začiatku sezóny podáva nestabilné výkony, ktoré ho zatiaľ radia na 7. miesto.

Čítajte tiež:

Začína reprezentačná prestávka: Ktorí Šošoni sa objavili v nominácii?

MŠK Žilina boduje na Facebooku: K akému umiestneniu jej pomohli fanúšikovia?

Foto: ilustračné

Žilinskí futbalisti v OBRAZOCH
20
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie