Soňa Vanovčanová Iné športy Šport

Dvojnásobné zlato: Hviezdili žilinskí karatisti Izabela Bello a Jakub Pechota

Počas druhého kola Slovenského pohára deti a žiakov v karate v rámci ktorého zároveň prebehli aj Majstrovstvá Slovenskej republiky družstiev 8-9 ročných sa žilinským karatistom darilo. Pozrite výsledky.

Ilustračný obrázok k článku Dvojnásobné zlato: Hviezdili žilinskí karatisti Izabela Bello a Jakub Pechota
10
Galéria
Zdroj: Karate klub Žilina

Počas posledného marcového víkendu sa v Myjave konalo druhé kolo slovenského pohára deti a žiakov v karate, v rámci ktorého zároveň prebehli aj MSR družstiev 8–9 ročných. Turnaje najmladších vekových skupín už tradične bývajú veľmi početne obsadené a inak tomu nebolo ani tento krát. Podujatia sa zúčastnilo 535 štartujúcich z 52 klubov, ktorí vytvorili 1061 štartov. Informoval o tom tréner Klubu karate UNIZA Ján Novosad.

„Karate klub AC Uniza Žilina na podujatí získal 6 medailí, z toho 2 zlaté, a 4 bronzové. V začiatočníckej súťaži agility sa zlatom blysla Izabela Bello a v kategórii športového zápasu kumite 10 – 11 ročných ju napodobnil Jakub Pechota, ktorý zvíťazil v 20 člennej kategórii do 35 kg. Obaja zlatí medailisti majú pred záverečným, tretím kolom veľmi dobrú východiskovú pozíciu na celkový triumf v Slovenskom pohári,“ vyzdvihol úspechy najmenších žilinský tréner.

Úspešne si tiež podľa Novosada počínali Alexander Bello a Mário Pavlovič, ktorí v kategóriách kumite 8–9 ročných do 34, respektíve do 30 kg, zhodne obsadili tretie miesta, k čomu Bello pridal aj bronz v kategórii agility. Rovnaké umiestnenie získalo aj družstvo chlapcov v rámci MSR družstiev tejto vekovej kategórii.

„Chalani štartovali v zložení Alexander Bello, Mário Pavlovič, Oliver Bodnár a Maximilián Krempaský a po voľnom žrebe v prvom kole sa následnými víťazstvami nad teamami z Partizánskeho a Nitry prebojovali až do semifinále. Tam ich, proti rovesníkom z Trenčína, o postup do finále pripravila len drobná. Po nerozhodnom výsledku na zápasy, rozhodovalo pomocné kritérium, ktorým je celkové skóre z jednotlivých zápasov. To žiaľ hralo o jediný bod v prospech súpera. Po následnom víťazstve nad Starou Ľubovňou tak Žilinčania obhájili minuloročný bronz,“ zhodnotil Novosad.

Výsledky

1. miesto:

 • Bello Izabela – Agility dievčatá 6 ročné,
 • Pechota Jakub – Kumite starší žiaci 10–11 rokov do 35kg pokročilí.

3. miesto:

 • Bello Alexander – Agility chlapci 9 roční
 • Bello Alexander – Kumite mladší žiaci 8–9 rokov do 34kg pokročilí
 • Pavlovič Mário – Kumite mladší žiaci 8–9 rokov do 30kg pokročilí
 • Team AC UNIZA – kumite mladší žiaci 8 – 9 roční

5. miesto:

 • Bodnár Oliver – Kumite mladší žiaci 8–9 rokov do 26kg pokročilí
 • Kampa Martin – Kumite mladší žiaci 8–9 rokov do 30kg začiatočníci

7. miesto:

 • Dršková Nella – Kata dievčatá 6–7 rokov začiatočníčky
 • Dršková Nella – Kumite dievčatá 6–7 rokov do 28kg
 • Vrabcová Veronika – Kumite staršie žiačky 10–11 rokov do 35kg pokročilé

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM