Lucia Lauková Správy

Dve záchranné akcie v Malej Fatre: Pre turistu mimoriadne spustili lanovku

Pre viacerých turistov sa túra skončila záchrannou akciou. Pomoc horských záchranárov v Malej Fatre potrebovali tri Slovenky a 72-ročný Čech.

Ilustračný obrázok k článku Dve záchranné akcie v Malej Fatre: Pre turistu mimoriadne spustili lanovku
Zdroj: Dnes24.sk

Členovia Horskej záchrannej služby (HZS) zasahovali v sobotu (19.5.) popoludní dvakrát v Malej Fatre. Pomáhali trojici slovenských turistiek a 72-ročnému Čechovi.

Ako informovala HZS na svojej webovej stránke, o pomoc ich požiadala trojica turistiek, ktoré absolvovali túru cez Jánošíkove diery a následne chceli schádzať po turistickom chodníku cez Malý Rozsutec. Dostali sa však do nedostupného terénu, v ktorom uviazli. Záchranári ich lokalizovali a následne ich odprevadili do osady Podrozsutec, odkiaľ pokračovali terénnym vozidlom do Terchovej, kde mali zaparkované vlastné motorové vozidlo.

Počas záchrannej akcie kontaktoval záchranárov aj český turista, ktorý bol spoločne so svojim 72-ročným otcom na túre. V Snílovskom sedle začal otec pociťovať nevoľnosť a celkové vyčerpanie. Záchranári požiadali o mimoriadne spustenie lanovky a za jej pomoci transportovali muža do Vrátnej, odkiaľ už pokračoval so svojimi príbuznými do ubytovacieho zariadenia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM