Jozef Legéň Kultúra

Budatínsku záhradu rozozvučia hudobné talenty: Akcia ponúkne aj remeslá a gastronomické lahôdky

Nadchádzajúcu sobotu sa predstaví v Žiline množstvo hudobných talentov. Na Budatínskom rínku uvidíte multižánrové predstavenia rôznych zoskupení. Na akcii nebude chýbať ani stredoveký šerm, vojenská technika a množstvo gastronomických lahôdok.

Ilustračný obrázok k článku Budatínsku záhradu rozozvučia hudobné talenty: Akcia ponúkne aj remeslá a gastronomické lahôdky
Zdroj: Dnes24.sk

Koncert mandolínového súboru Žiarinka z Nesluše otvorí v sobotu 26. októbra napoludnie tretí ročník podujatia Budatínsky rínok v areáli Budatínskeho hradu v Žiline.

Považské múzeum v Žiline sa podľa jeho riaditeľa Ladislava Cimeráka rozhodlo v tohtoročnom programe podporiť nové talenty a dať priestor mladým, nadaným hudobníkom.

„Repertoár známej dychovej hudby Fatranka bude pripravený od 13. hodiny a poobedie bude na hlavnom pódiu patriť mladej nádejnej skupine Curiozity, ktorú vystrieda rockovo-bigbítová kapela Whisky Weekend. Ani tento rok nebudú chýbať orientálne tance v podaní Orient Ubaab a Anthea a návštevníci sa môžu tešiť aj na skupinu DeART – Náhodní pocestní. Žilinská skupina nadšencov s názvom Blue Time sa predstaví o 17. hodine. Záverečným bodom programu je prvá tmavá ukážka inscenovaného vojenského prepadu na Slovensku v podaní Klubu vojenskej histórie,“ uviedol riaditeľ Považského múzea. Ukážka vojenskej techniky

V spolupráci so združením Cech Terra de Selinan a žilinským 5. plukom špeciálneho určenia ponúknu organizátori návštevníkom možnosť vidieť nielen rozloženie dobového tábora a stredovekého šermu, ale najmä ukážky vojenskej techniky aj zo zbierok Považského múzea v Žiline.

„Návštevníkov Budatínskeho rínku čaká tiež atraktívny sprievodný program – ukážky remeselníckej výroby, domáce ručne tkané koberce, drotárske výrobky a šperky, drevené hračky, maľovaný hodváb, jazda na poníkoch pre deti. Ale i mnoho gastronomických špecialít, ako napríklad domáce zabíjačkové pochúťky, pečené gaštany, medovníky, guľáš či pečené rebierka,“ dodal Cimerák.

Program:

  • 12:00–13:00 Mandolínový súbor Žiarinka
  • 13:00–13:45 DH Fatranka
  • 13:45–14:30 Curiozity
  • 14:30–15:00 Cech Terra de Selinan
  • 15:00–15:45 Whisky Weekend
  • 15:45–16:00 Orientálne tance Orient Uraab a Anthea
  • 16:00–17:00 DeArt Náhodní pocestní
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie