Soňa Vanovčanová Basketbal Šport

Basket Žilina - Handlová: Slová trénera Kurillu po ťažkom zápase, FOTO

Žilina odohrala ďalší z prvoligových zápasov basketbalovej ligy. Víťazstvo však sprevádzali chyby. Čo povedal tréner po zápase?

Ilustračný obrázok k článku Basket Žilina - Handlová: Slová trénera Kurillu po ťažkom zápase, FOTO
49
Galéria
Zdroj: PP & TV RAJ Žilina

Žilina podľa žilinského trénera Ivana Kurillu odohrala v sobotu veľmi ťažký zápas. Nad Handlovou síce zvíťazila 92:77, no narobila veľa chýb.

Ako uviedol Kurilla, Žilina mala dať oveľa viac energie do defenzívy v prvej štvrtine. „Súper sa chytil príležitostí, ktoré sme im ponúkli. Doskakovali dôležité útočné lopty. V poslednej rotácii a hlavne v jej defenzíve sme dokázali strhnúť zápas na našu stranu.“
„Mysleli sme, že na súpera od začiatku vyštartujeme, a že si spravíme náskok. Zo začiatku to vyšlo, no potom sme povolili v obrane a dovolili sme im dotiahnuť sa. Dôležité v zápase bolo, že sme dokázali ubrániť kľúčových hráčov súpera. Ďakujeme divákom, že prišli v takom počte. Dúfam, že táto výhra je pozvánkou na ďalšie domáce zápasy,“ doplnil žilinský hráč Michal Podhorský.

Handlovský tréner Peter Torda hodnotí zápas ako dobre odohraný, nakoľko tím v poslednej dobe trápia problémy. „V kľúčovom okamihu, kedy bol zápas vyrovnaný, sa jedným faulom dokázal zmeniť celý priebeh utkania. Žiaľ, potom sme sa už nedokázali vrátiť k našej hre. Mali sme veľa stratených lôpt a chýb, ktoré boli rozhodujúce,“ skonštatoval Torda.
„Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký a napínavý súboj. Žilina hrala v poslednom čase výborne. Snažili sme sa hrať svoju hru, čo nám z časti vychádzalo. Žiaľ, spravili sme aj veľa chýb, z ktorých sa musíme poučiť. Kľúčom úspechu Žiliny bola lepšia streľba a boli viac úspešnejší v útoku ako my,“ uzavrel handlovský hráč Jakub Petráš.

PP & TV Raj Žilina – MBK Handlová 92:77 (29:17, 20:27, 21:16, 22:17)

Žilina: Merešš 19, Jackson 17, Tot 14, Stanojevič 11, Rožánek 3 (Blagojevič 14, Dickson 10, Podhorský 4)

Handlová: Petráš 22, Čekovský 21, Halada 17, Mikulič 9, Novysedlák 0 (Dolník a Tresač po 3, Haviar 2, Skouen 0)

TH: 24/13 – 24/16, Fauly: 21 – 21, Trojky: 5 – 5, Rozhodovali: Kúkelčík, Lukáč, Mlynarčík

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie