Správy

AKTUÁLNE zo žilinskej nemocnice: Záujem o očkovanie je veľký, ako sú na tom COVID lôžka?

Desiatky zamestnancov sú stále v karanténe, nemocnica má ale stále k dispozícii voľné COVID lôžka. Pokračuje tiež vakcinácia.

Ilustračný obrázok k článku AKTUÁLNE zo žilinskej nemocnice: Záujem o očkovanie je veľký, ako sú na tom COVID lôžka?
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline je momentálne hospitalizovaných 84 pacientov s ochorením COVID-19, z nich je 16 na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS). Na umelú pľúcnu ventiláciu je pripojených deväť pacientov. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

„Kapacity na JIS a umelú pľúcnu ventiláciu sú na hranici plnej obsadenosti. Voľná kapacita v COVID pavilónoch predstavuje 47 štandardných lôžok, mimo lôžok JIS a anestéziologických lôžok,“ doplnila hovorkyňa nemocnice.

Z dôvodu karanténnych opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 je mimo prácu 31 zamestnancov, z toho 21 zdravotníkov. „Vo vakcinačnom centre sme v januári zaočkovali 830 zdravotníckych zamestnancov žilinskej nemocnice. Celkovo bolo u nás do 15. februára (vrátane) podaných 12 206 dávok vakcín, z nich 3 018 osobám vrátane druhej dávky. Záujem o očkovanie je veľký, momentálne máme plne obsadené všetky najbližšie voľné termíny,“ uviedla Záteková.

„Od pondelka do soboty očkujeme verejnosť objednanú v rámci platnej očkovacej stratégie prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk. Vytvorili sme tiež výjazdový tím pre vakcináciu klientov domovov sociálnych služieb a aktuálne sme pridali aj termíny v nedeľu, kedy očkujeme pedagogických zamestnancov,“ dodala hovorkyňa žilinskej nemocnice.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality zo Žilinského kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM