Igor Petrík Rôzne

5 tipov, ako stráviť najbližší víkend v Žiline: Vyraziť si môžete na provokatívnu komédiu aj festival

Do víkendu už zostáva iba pár hodín a vy ešte neviete, ako ho strávite? Tu sú naše tipy, ako si ho užiť priamo v Žiline. Divadlo, kino či divadelná hra je v ponuke nasledujúcich voľných dní.

Ilustračný obrázok k článku 5 tipov, ako stráviť najbližší víkend v Žiline: Vyraziť si môžete na provokatívnu komédiu aj festival
Zdroj: TASR
  • Kontroverznú, provokatívnu a štipľavo-vtipnú čiernu komédiu o (ne)hľadaní lásky, medziľudských vzťahoch a prázdnote, ktorá je v nás a okolo nás, s názvom Sexuálna perverzita v Chicagu, uvedie v piatok 6. marca o 19.00 hod. Mestské divadlo Žilina. Hrdinami sú sériový zvodca Bernie a jeho nesmelý kolega Danny si nenechajú ujsť jedinú príležitosť na to, ako zbaliť nejakú babu. Bary, knižnice, pláže – nevynechajú žiadne miesto s vysokým výskytom šikovných samičiek, medzi ktoré patria aj Deborah a jej spolubývajúca Joan. Postupne sa staneme svedkami začiatku, priebehu a konca jedného vzťahu – vzťahu Dannyho a Deborah…
  • Na Stanici Žilina-Záriečie v piatok 6. marca Filmový festival inakosti a potrvá do soboty 7. marca. Je festivalom pre lesby, gejov, bisexuálov, transgender ľudí, ich rodiny, deti a priateľov. V rámci kolekcie siedmych diel svetovej a domácej kinematografie predstaví filmy, ktoré kultivovaným spôsobom zabávajú filmových fanúšikov, hetero i neheterosexu­álnych, „zbroja“ proti homofóbii a xenofóbii, podnecujú spoločenskú diskusiu a riešenie problémov stále prehliadanej LGBTI minority na Slovensku. Podujatie organizuje občianske združenie Iniciatíva Inakosť.
  • V sobotu 7. marca o 19.00 hod. uvedie Mestské divadlo Žilina program Vitajte doma s Jurajom Kukurom. Slovenský herec, ktorý nechodí do dabingu, netočí denné seriály, nakrúca ale filmy v zahraničí, bol angažovaný v mníchovskom divadle Kammerspiele, neskôr v hamburskom divadle Schauspielhaus a hosťoval v mnohých prestížnych zahraničných divadlách. Popritom od roku 2002 šéfuje bratislavskému Divadlu Aréna.
  • Zábavnú pesničkovú a tanečnú show Spievame a tancujeme s Míšou – Minidiskotéka v džungli, ktorá pobaví i aktívne zapojí deti aj rodičov, prichystal na nedeľu 8. marca Dom odborov. Pre deti sú pripravené sladké odmeny a malé omaľovanky. Začiatok je o 16.00 hod.
  • Balet Labutie jazero je symbolom baletnej noblesy a elegancii najbrilantnejších tanečníkov sveta zo slávneho ruského divadla Bolšoje z Moskvy. Pozrieť si ho môžete v Multikino City Cinemas, Žilina, v nedeľu 8. marca o 18.00 hod.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie