Správy

Zosnulých vojakov pochovajú so všetkými vojenskými poctami: Ministerstvo zriadilo kondolenčnú knihu

Dvoch slovenských vojakov, ktorí zahynuli v piatok pri bombovom útoku na vojenský konvoj v afganskom Kábule, pochovajú so všetkými vojenskými poctami. Potvrdila to hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková. Dátum pohrebu ešte nie je známy.

Ilustračný obrázok k článku Zosnulých vojakov pochovajú so všetkými vojenskými poctami: Ministerstvo zriadilo kondolenčnú knihu
Zdroj: TASR

Telá oboch vojakov na Slovensko priviezol v nedeľu vládny špeciál z americkej základne Ramstein v Nemecku. Na bratislavskom letisku sa konal rozlúčkový ceremoniál, na ktorom sa okrem príbuzných zosnulých vojakov zúčastnili aj desiatky príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline. Rezort obrany taktiež zriadil na ministerstve kondolenčnú knihu, ktorá je prístupná aj pre verejnosť.

Vojaci Edmund M. a Patrik F. zahynuli pri bombovom útoku na vojenský konvoj v Kábule. Jeden z nich zomrel na mieste incidentu a druhý počas prevozu do nemocnice. V konvoji sa nachádzal aj ďalší slovenský vojak, tomu sa nič nestalo. Vyšetrovanie útoku prebieha pod záštitou USA. Zapoja sa doň aj Slováci.

Mŕtvi vojaci boli súčasťou päťčlennej slovenskej skupiny, ktorá na základni pri Kábule pripravovala príchod ďalších 78 slovenských vojakov. Tí tam budú pôsobiť od 1. januára budúceho roka. Traja slovenskí vojaci zatiaľ zostávajú v Afganistane.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM