Soňa Vanovčanová Správy Samospráva

Žilinčania vyhrnuli rukávy: Do čistenia lesoparku sa nás zapojili desiatky, FOTO

Jarné čistenie lesoparku je za nami. Dobrovoľníci vyniesli z obľúbenej oddychovej zóny štyridsať vriec odpadu.

Ilustračný obrázok k článku Žilinčania vyhrnuli rukávy: Do čistenia lesoparku sa nás zapojili desiatky, FOTO
3
Galéria
Zdroj: Mesto Žilina

Približne 40 vriec odpadu vyzbierali v sobotu 21. apríla 2018 účastníci tradičného jarného čistenia Lesoparku Chrasť, ktoré každoročne pripravuje mesto Žilina už niekoľko rokov. Viac ako 60 ekologicky zmýšľajúcich Žilinčanov sa tak postaralo, aby sa toto obľúbené miesto pre oddych a relax vyčistilo od neporiadku. Informácie o brigáde poskytla tlačová hovorkyňa Mesta Žilina Barbora Zigová.

Ako uviedla hovorkyňa, brigády sa zúčastnilo vedenie mesta, niektorí poslanci mestského zastupiteľstva a aj zamestnanci mestského úradu. Účastníkom mesto poskytlo pracovné rukavice a vrecia na odpad, po brigáde ich čakalo aj občerstvenie.

„Dvadsiateho druhého apríla si na celom svete pripomíname Deň zeme. Pri tejto príležitosti už tradične organizujeme čistenie lesoparku. Mňa osobne veľmi teší, že sa vždy nájdu dobrovoľníci, ktorým záleží na čistom okolí a ktorí neváhajú aj na úkor svojho voľného času prísť a priložiť ruku k dielu. Všetkým patrí veľká vďaka,“ uviedol primátor Žiliny.

Táto brigáda ma podľa jeho slov aj výchovný a preventívny zmysel. „Ľudia si potom dávajú väčší pozor na ochranu životného prostredia a k prírode sa správajú ekologickejšie. Z roka na rok evidujeme čoraz menej odpadu,“ doplnil Igor Choma. Môžu za to podľa neho jednak osadené odpadkové koše v priestoroch lesoparku a rovnako i fakt, že čistenie sa koná pravidelne niekoľko rokov.

Pri príležitosti Svetového dňa Zeme sa čistilo okolie i v mestských častiach Brodno a Vranie. Podľa Zigovej približne 40 dobrovoľníkov z radov žiakov a učiteľov Základnej školy Brodno, miestnych členov Jednoty dôchodcov Slovenska, ale i obyvateľov a poslancov týchto mestských častí, spoločne vyzbieralo desiatky vriec odpadkov najmä v okolí potoka Brodnianky, Toboliek a brehov Kysuce.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM