Futbal

Žilinčania ovládli derby: Z Trenčína odvážajú hore Váhom tri body, FOTO

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase 18. kola Fortuna ligy na trávniku AS Trenčín 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Žilinčania ovládli derby: Z Trenčína odvážajú hore Váhom tri body, FOTO
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Aj vďaka dvom gólom Adriána Kaprálika si Žilinčania upevnili 5. priečku v tabuľke a ukončili trojzápasové čakanie na víťazstvo. Trenčín, ktorý po odvolaní Petra Hlinku viedol z lavičky Juraj Ančic, prehral štvrtý duel za sebou. V tabuľke mu patrí 8. priečka.

Žilinčania vstúpili do stretnutia aktívne. V dobrých príležitostiach sa ocitli Jánošík a Rusnák, ale pred Kukučkom neuspeli. V 22. minúte bol blízko ku gólu Kaprálik, ktorý krížnou strelou tesne minul pravú žrď trenčianskej bránky. Domáci odpovedali pokusom Jendrišeka, Belko ukázal výborné reflexy a loptu vyrazil. V závere prvého polčasu Bičachčjan netrafil v dobrej pozícii bránku a mužstvá išli do kabín za bezgólového stavu.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Ten sa v 48. minúte podarilo zmeniť hosťom. Bičachčjan posadil loptu na hranicu malého vápna presne na hlavu Kaprálika – 0:1.

Ten istý hráč mohol onedlho zvýšiť náskok „šošonov“, no Kukučka jeho strelu bravúrne vytlačil na roh. Kaprálik bol pri chuti a po hodine hry pridal svoj druhý gól v zápase a celkovo tretí v tomto ligovom ročníku. Útočník MŠK sa opäť presadil hlavou po centri Kopasa, ktorý ho našiel na zadnej žrdi – 0:2. Trenčania nezložili zbrane, v 74. minúte Kadák parádne vymietol ľavý horný roh žilinskej bránky. Nádej domáceho tímu na bodový zisk však žila iba krátko. Bičachčjan už o tri minúty vrátil MŠK dvojgólový náskok, keď skóroval aj s prispením teču Jovičiča. V závere Kopas vyhlavičkoval z bránkovej čiary pokus Ibrahima a AS sa k záverečnému tlaku nedostal.

Športové správy

Sumár

AS Trenčín – MŠK Žilina 1:3 (0:0)

Góly: 74. Kadák – 48. a 61. Kaprálik, 77. Bičachčjan. Rozhodovali: Sedlák – Ferenc, Roszbeck, ŽK: Stojsavljevič, Slávik, Kozlovský (všetci Trenčín), bez divákov.
Trenčín: Kukučka – Slávik (69. Ibrahim), Jovičič, Stojsavljevič, Pirinen – Kadák, Lavrinčík (86. Kozlovský), Hollý (79. Letenay) – Gaži, Jendrišek (69. Tučný), Azango (79. Ghali)
Žilina: Belko – Rusnák, Kopas, Nemčík, Sluka (89. Anang) – Gono (70. Myslovič), Fazlagič, Bičachčjan – Jánošík, Iľko (90. Jambor), Kaprálik

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.