Žilinčania, máte to vo vlastných rukách: Odštartovalo hlasovanie za filmy, ktoré uvidíme v letnom kine

Žilinčania sa môžu opäť tešiť na Letné kino na Hlinkovom námestí . Telka v meste pripravuje vysielať tie najlepšie filmové trháky. A to nie je všetko. Sami máte možnosť rozhodnúť, aký film sa bude vysielať. Zoznam filmov za ktoré môžete hlasovať je dostatočne veľký, každý si vyberie podľa jeho gusta

Jozef Legéň
Ilustračný obrázok k článku Žilinčania, máte to vo vlastných rukách: Odštartovalo hlasovanie za filmy, ktoré uvidíme v letnom kine
Zdroj: Dnes24.sk

Letné kino sa stalo neodmysliteľnou súčasťou kultúrneho leta mesta Žilina. Nadšenci a fanúšikovia kinematografie pod holým nebom budú môcť navštíviť tento rok už 4. ročník letného kina, ktoré organizuje Telka v meste v spolupráci s mestom Žilina. Letné kino vyznačujúce sa atypickým riešením, svojským charakterom, obrovským verejným priestorom a vstupom zdarma sa stalo jedinečným na Slovensku a môžeme byť radi, že ho máme práve v Žiline.

Letné kino Telka v meste funguje už 4. Ročník, z toho už druhú sezónu môžete hlasovať za filmy, ktoré si pozriete počas letných prázdnin zadarmo na Hlinkovom námestí v Žiline. Hlasovať môžete na stránke www.telkavmeste.sk od 5. júna do 23. júna a vyberať budete z 33 filmov pre dospelých a 18 filmov pre deti, ktoré budú vyberané podľa najväčšieho počtu hlasov.

Výherné filmy sa budú premietať každý piatok a v sobotu. V piatok bude premietaný film pre dospelých, v sobotu filmy pre deti. Finálny program bude uverejnený koncom júna o ktorom vás budeme včas informovať a uvidíte ho aj v samotnom programe Kultúrneho leta mesta Žilina.

„Letné kino sme chceli oživiť a zapojiť do výberu aj samotných divákov práve prostredníctvom hlasovania. Nakoniec diváci sú cieľovou skupinou, ktorú chceme pritiahnuť do centra Žiliny a preto sme sa rozhodli aby si sami vybrali filmy na ktoré sa prídu aj pozrieť. S hlasovaním sme začali už minulý rok a veľmi sa nám to osvedčilo. Tento rok ponúkame širšiu škálu filmových titulov z viacerých žánrov, čím by sme radi vyhoveli širšiemu spektru divákov,“ dodal Peter Košťál, realizátor projektu Telka v meste.

Okrem filmových titulov uvažujú organizátori aj nad každodenným premietaním záznamov z Mestského divadla Žilina, ktoré Telka v meste odvysielala v priamom prenose počas divadelnej sezóny 2013/2014.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame