Hokejisti spod Dubňa sa vo štvrtok predstavili v Bratislave, kde odohrali vložený zápas s HK VSR SR20. Vlci nedali mladíkom šancu, vyhrali štvorgólovým rozdielom.

Ilustračný obrázok k článku Žilina nedala mladíkom šancu: Vlci si poradili s 20-kou, zápas spestrila súťaž zručnosti

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina zvíťazili vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy na ľade Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu v Bratislave nad HK VSR SR20 jednoznačne 6:2.

Zápas na bratislavskom štadióne Vladimíra Dzurillu mal zaujímavú predohru, keď si v súťažiach zručností zmeraly sily dve nádeje slovenského hokeja, ktoré v mladom veku nastupujú pravidelne v najvyššej súťaži. Sedemnásťročný útočník HK 36 Skalica Marián Studenič vyzval o rok mladšieho Nitrana Samuela Bučeka v štyroch disciplínach – samostatné nájazdy, jazda zručnosti, korčuliarske preteky a streľba na terče. Súboj napokon vyhral v pomere 4:3 Buček, obaja hráči prevzali z rúk trénera „dvadsiatky“ Ernesta Bokroša tablety.

Žilinčania sa od úvodu chopili úlohy favorita a po prvej tretine viedli zásluhou presilovkových gólov Schronera a Drevenáka. V polovici stretnutia sa podarilo SR 20 znížiť, keď do poloodkrytej bránky skóroval Galis, „vlci“ však už o tri minúty odpovedali znovu zásluhou Schronera. Ten chladnokrvne premenil nariadené trestné strieľanie a dostal hostí opätovne do dvojgólového vedenia. Žilina v tretej časti už nedopustila žiadne zdramatizovanie duelu. Na 4:1 zvýšil Zaťko, ktorý delovkou spred kruhov využil už tretiu presilovku. V 56. minúte mohol poistiť náskok Kolena po prihrávke Schronera, no šancu nevyužil. Domácim sa podarilo v samom závere skorigovať skóre, keď sa v hre 5 na 3 presadil Sloboda, záverečné slovo však mali Žilinčania, v poslednej minúte stanovili konečný výsledok Richard Huna a Novotný.

HK VSR SR20 – MsHK DOXXbet Žilina 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

Góly: 32. Galis (Novák), 59. Sloboda (Sádecký) – 2. Schroner (Novotný, Stupka), 15. Drevenák (Zaťko, Rób. Huna), 36. Schroner (tr. strieľanie), 51. Zaťko (Rób. Huna), 60. Ri. Huna (Brejčák, Zaťko), 60. Novotný (Valášek). Rozhodovali: Fridrich – Orolín, Synek, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 331 divákov.

SR20: Škorvánek – Koch, Meliško, Sloboda, Jendroľ, Moravčík, Ivanič, Košecký – Hrušík, Ondruš, Briestenský – Galis, Holešinský, Novák – Sukeľ J., Sádecký, Milý – Tatár, Klenko, Surový

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Zaťko, Brejčák, Homér, Novotný, Grman, Kurali, Makovský, Niník – Huna Ri., Huna Ró., Drevenák – Konečný, Valášek, Stupka – Nemček, Kolena, Schroner – Rogoň, Rehák, Švec