Rôzne

Žilina bez novoročných osláv: Zostaňte radšej doma, v uliciach bude polícia

Novoročný ohňostroj a tradičné silvestrovské oslavy tentoraz v Žiline nebudú. Mesto odporúča obyvateľom, aby zostali doma.

Ilustračný obrázok k článku Žilina bez novoročných osláv: Zostaňte radšej doma, v uliciach bude polícia
Zdroj: TASR/Pavol Ďurčo

Mesto Žilina neorganizuje novoročný ohňostroj a ani novoročné oslavy. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka sú dôvodom aktuálne preventívne opatrenia, spojené so zákazom vychádzania.

Polícia v uliciach

Podotkol, že pri týchto podujatiach dochádza ku zvýšenej koncentrácii osôb, a teda aj k zvýšenému riziku šírenia nového koronavírusu.

„Mestská polícia v Žiline bude v rámci operatívnej činnosti zabezpečovať verejný poriadok v meste. Zameriava sa aj na dodržiavanie platných protiepidemio­logických nariadení. Taktiež v prípade nerešpektovania zákazu otvorenia podnikov bude postupovať v zmysle platných právnych predpisov,“ povedal Miškovčík.

Odporúčanie a prosba

„Odporúčame našim obyvateľom a návštevníkom radšej dať tento rok prednosť oslavám a privítaniu nového roka vo svojich domovoch, len s najbližšími. Je to prejav vlastnej zodpovednosti, ohľaduplnosti a solidarity voči nemocniciam a zdravotníkom, ktorí aj teraz v ťažkých podmienkach zachraňujú životy chorých,“ zdôraznil hovorca mesta.

Podotkol, že kapacitu nemocníc nie je možné nafúknuť a energia zdravotníkov má tiež svoje limity. „Prosíme všetkých, aby na to aj pri novoročných oslavách pamätali,“ dodal Miškovčík.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy zo Žiliny

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM