Anton Hrachovský Krimi

Záťah policajtov zo Žiliny a Mikuláša: U mladíka našli desiatky gramov metamfetamínu

Liptovskomikulášska a žilinská polícia vykonala v uplynulých dňoch akciu zameranú na vyhľadávanie a zamedzenie drogovej trestnej činnosti. V ich rukách skončil mladý muž.

Ilustračný obrázok k článku Záťah policajtov zo Žiliny a Mikuláša: U mladíka našli desiatky gramov metamfetamínu
Zdroj: Policajný zbor SR

Liptovskomikulášska a žilinská polícia vykonala v uplynulých dňoch akciu zameranú na vyhľadávanie a zamedzenie drogovej trestnej činnosti, počas ktorej skončil v rukách mužov zákona 26-ročný Tomáš z Liptovského Mikuláša. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Pridrahý výlet do Bratislavy

„Na základe operatívnych informácií polícia zistila, že mladý muž v uvedený deň vycestoval do Bratislavy, kde si od presne nezistenej osoby zadovážil kryštalickú látku bielej farby,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa a spresnila, že látku následne priviezol do mesta Liptovský Mikuláš.

Igelitové vrecko s obsahom 80,4 gramu kryštalickej látky našli muži zákona u 26-ročného Tomáša pri osobnej prehliadke.

„Zaistená látka bola podrobená predbežnej kriminalistickej expertíze, na základe ktorej sa potvrdila prítomnosť metamfetamínu. Množstvo látky predbežne zodpovedá 475 obvykle jednorazovým dávkam drogy,“ vysvetlila Balogová. Podľa nej je minimálna hodnota zaistenej drogy na čiernom trhu viac ako 4000 eur.

10 až 15 rokov

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Liptovskom Mikuláši muža obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Balogová doplnila, že vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby. „Obvinenému mužovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na desať až 15 rokov,“ uzavrela.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie