Správy

Vysoký záujem o očkovanie v Žiline: Vakcinačné centrum mimoriadne otvoria aj v sobotu

Vakcinačné centrum v žilinskej nemocnici výnimočne otvorí svoje brány aj v prvý víkendový deň.

Ilustračný obrázok k článku Vysoký záujem o očkovanie v Žiline: Vakcinačné centrum mimoriadne otvoria aj v sobotu
Zdroj: TASR/František Iván

Vakcinačné centrum v hlavnej budove Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline mimoriadne otvoria aj v sobotu (6. 11.) od 7.00 do 18.15 hod. Dôvodom je zvýšený záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Bez registrácie

Doplnila, že zaočkovať sa môžu aj bez registrácie dospelí alebo deti od 12 rokov v sprievode zákonného zástupcu. „Podávame prvé, druhé a tiež tretie dávky vakcíny proti COVID-19. Očkujeme len vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech),“ uviedla Záteková.

Nemocnica podľa nej zároveň prosí záujemcov, aby si pred príchodom do vakcinačného centra stiahli a vypísali príslušné dokumenty, dostupné na webstránke nemocnice. „Upozorňujeme, že dokumenty pre podanie tretej dávky sú odlišné od dokumentov pre prvú a druhú dávku. Preto je potrebné si vytlačiť správne tlačivá označené dodatkom ‚3. dávka – dospelí‘. Dokumenty sú k dispozícii tiež vytlačené vo vakcinačnom centre,“ vysvetlila hovorkyňa nemocnice.

Tretia dávka

Dodala, že na podanie tretej dávky môžu prísť osoby nad 18 rokov, u ktorých už uplynulo minimálne šesť mesiacov od podania druhej dávky a boli zaočkované vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech), AstraZeneca (Vaxzevria) alebo Sputnik V. „Ak od druhej dávky ešte neuplynulo šesť mesiacov, je nevyhnutné sa preukázať potvrdením od lekára, že ide o imunosuprimo­vaného/imunokom­promitovaného pacienta. Bez lekárskeho potvrdenia tretiu dávku skôr ako po šiestich mesiacoch nepodávame,“ podotkla Záteková.

Pri vakcíne Moderna (Spikevax) je podaná tretia dávka opäť vakcínou Moderna (Spikevax), nie Comirnaty (Pfizer/BioNTech). „Tretiu dávku v tomto prípade nepodávame v našom vakcinačnom centre,“ uzavrela hovorkyňa nemocnice.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM