Soňa Vanovčanová Správy Samospráva

Vynovené jasle na Okružnej: Čo všetko sa opravilo za 85 000 eur? FOTO

Mesto dokončilo rekonštrukciu jaslí na ulici Veľká Okružná. Tieto slúžia aj hendikepovaným deťom.

Ilustračný obrázok k článku Vynovené jasle na Okružnej: Čo všetko sa opravilo za 85 000 eur? FOTO
Zdroj: Mesto Žilina

Obnova interiéru sa v záverečnej fáze rekonštukcie týkala najmä kuchyne a výdajní stravy. Opravený bol aj hlavný vchod do budovy a vybudovaná nová vzduchotechnika. Celkové náklady II. etapy rekonštrukcie vo výške 85 000 eur boli hradené z rozpočtu mesta ako zriaďovateľa tohto zariadenia.

V zariadení detských jaslí je poskytovaná starostlivosť aj pre deti so zdravotnou indikáciou – očnou. Starostlivosť v zariadení detských jaslí zabezpečuje odborný personál. Interiér aj exteriér detských jaslí je z hľadiska potrieb a bezpečnosti upravený a prispôsobený malým jasličkárom.

„Mesto Žilina sa bude snažiť naďalej zveľaďovať priestory detských jaslí, škôlok a škôl, aby naše deti vyrastali v čo najlepších podmienkach, veď práve v nich je naša budúcnosť. Usilujeme sa o to, aby sme postupne prijali do predškolských zariadení všetky žilinské deti, ktorých rodičia o to žiadajú,“ dodal Igor Choma.

Prvá etapa rekonštrukcie detských jaslí na ulici Veľká Okružná prebehla minulý rok. Rekonštrukciou vtedy prešli hygienické zariadenia pre deti, zaviedla sa nová elektroinštalácia a obnovili sa priestory práčovne v suteréne. Detské jasle Veľká Okružná 82, zabezpečujú starostlivosť pre dieťa od dovŕšenia 1 roka veku do 3 rokov veku.

Zdroj: zilina.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM