Ľubomír Hudačko Šport

Výbuch krásnych emócií po vybojovaní historického zlata: Takto sa Sagan radoval so svojou priateľkou Katkou!

Ďalší famózny úspech Petra Sagana! Slovensko sa naďalej teší z výkonov Žilinčana, ktorý sa najnovšie stal majstrom sveta. Jeho radosť po historickom zlate oblieha internet bleskovou rýchlosťou. Takto ju prejavil po prejdení páskou vo vytúženom cieli!

Ilustračný obrázok k článku Výbuch krásnych emócií po vybojovaní historického zlata: Takto sa Sagan radoval so svojou priateľkou Katkou!
Zdroj: TASR

Je majster sveta! Peter Sagan zaknihoval ďalší famózny úspech, je držiteľom zlatej medaily, ktorú mu už nikto nezoberie.

Sagan asi 2,5 km pred cieľom vyrazil dopredu spolu s Belgičanom Gregom Van Avermaetom. Slovenský pretekár zariskoval, vyrazil do úniku a osamostatnil sa na čele. Kilometer do cieľa si udržiaval mierny náskok. Pri záverečnom stúpaní bolo na jeho tvári badať veľké vyčerpanie a zozadu sa za ním rútil celý pelotónu, no Sagan našiel posledné zvyšky síl a cieľovú pásku preťal s niekoľkometrovým náskokom.

Jeho dojímavé slová v cieli potom chytili za srdce asi každého Slováka a najmä Žilinčanov. „Je to najväčšie víťazstvo v mojej kariére. Som veľmi šťastný. Posledné týždne som pre to veľa obetoval. Je to pre mňa neuveriteľné,“ povedal v prvom televíznom rozhovore. Sagan zároveň dodal, že motiváciu vyhrať mu dala aj neutešená politická situácia vo svete. „Chcel som vyhrať aj preto, aby som tu mohol povedať, že ako ľudia vo svete sa musíme zmeniť. Dúfam, že spolu dokážeme zmeniť svet,“ dodal.

Pre rodnú krajinu vybojoval historické zlato v najvyššej kategórii. Medaila z Richmondu sa bude vynímať v jeho zbierke medzi ďalšími trofejami. Jazdec stajne Tinkoff-Saxo v doterajšej kariére vyhral štyrikrát zelený dres na Tour de France, odkiaľ si odniesol aj štyri etapové vavríny. Ďalší dvaja slovenskí reprezentanti Saganov brat Juraj a Michael Kolář (všetci traja z tímu Tinkoff-Saxo) do cieľa neprišli, no mrzieť ich to nemuselo. Svojimi výkonmi totiž výraznou mierou pomohli Petrovi Saganovi k vytúženému triumfu. Vo vytúženom cieli bol Sagan celý bez seba, viditeľne unavený, ale šťastný. Podporiť ho prišla jeho polovička a v našej videogalérii si môžete prezrieť dojímavé zábery.

Čítajte tiež:

Prvé slová Petra Sagana po fantastickom úspechu: Je to pre mňa neuveriteľné!

Saganománia opäť v plnom prúde: Peter Sagan je majstrom sveta!
8
Galéria
Zdroj: TASR
Peter Sagan je majster sveta: Takto sa radoval v cieli!
1
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie