Jozef Legéň Krimi

Vodič Fiatu sa otáčal na ceste a nedal prednosť: Motorkár to napálil priamo do neho

Vážna dopravná nehoda sa stala včera predpoludním na ceste I/11 v katastri mesta Krásno nad Kysucou. Alkohol u vodiča Fiatu zistený nebol. Hmotná škoda na vozidlách je odhadnutá na približne 5 000 eur.

Ilustračný obrázok k článku Vodič Fiatu sa otáčal na ceste a nedal prednosť: Motorkár to napálil priamo do neho
Zdroj: Policajný zbor SR

Ako uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, 58-ročný vodič na vozidle OMV Fiat Doblo jazdiaci v smere Čadca – Žilina pri prechádzaní prehľadnej mierne ľavotočivej zákruty v miernom stúpaní s vozidlom zašiel za pravý okraj vozovky a pri otáčaní prehliadol zo smeru od Čadce motocyklistu, čím mu nedal prednosť v jazde.

„Tridsaťročný motocyklista aj napriek brzdeniu zrážke s vozidlom zabrániť nedokázal. Po náraze spadol na vozovku a narazil do ľavého boku vozidla Fiat. Pri dopravnej nehode utrpel motocyklista ťažké zranenia s doposiaľ nespresnenou dobou liečenia,“ uviedla policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Alkohol u vodiča Fiatu zistený nebol. Hmotná škoda na vozidlách je odhadnutá na približne 5 000 eur. Prípad na mieste prevzala vyšetrovateľka, ktorá začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Okolnosti dopravnej nehody, ako aj mieru zavinenia polícia vyšetruje.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM