Krimi

Veľká akcia NAKA v Žilinskom a Trenčianskom kraji: Polícia zadržala desať ľudí!

Muži zákona rozbili organizovanú skupinu, ktorá mala úradovať najmä v Žilinskom a Trenčianskom kraji. Drogy mali obvenení predávať narkomanom aj dílerom.

Ilustračný obrázok k článku Veľká akcia NAKA v Žilinskom a Trenčianskom kraji: Polícia zadržala desať ľudí!
Zdroj: Policajný zbor SR

Desať osôb zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) počas protidrogovej akcie s krycím názvom Vlek v Trenčianskom a Žilinskom samosprávnom kraji. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Ako upresnila polícia na sociálnej sieti, NAKA mala zasahovať konkrétne v Trenčíne, Prievidzi a v Kysuckom Novom meste.

Ďalšie obvinenia

„Zadržali sme desať podozrivých osôb a vykonali množstvo domových prehliadok vrátane skladových priestorov a vozidiel. Zaistili sme viac ako 650 gramov pervitínu, čo je približne 6200 dávok v hodnote takmer 41 000 eur. Okrem toho sme zaistili aj desať dávok marihuany, desiatky tisíc eur v hotovosti, rôzne komponenty na výrobu drog, mobily a SIM karty, ale aj strelivo rôzneho kalibru,“ informoval Slivka.

Ako dodal, vyšetrovateľ už šesť osôb obvinil z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti, nie je vylúčené, že padnú ďalšie obvinenia.

Organizovaná skupina

Organizovaná skupina pôsobila najmä na území Trenčianskeho a Žilinského kraja, ale aj na iných miestach Slovenska. Na drogách mala zarábať ich výrobou z prekurzorov neoprávnene zadovážených zo zahraničia, najmä z Českej a Poľskej republiky. Vyrobené drogy mali prechovávať a ďalej dodávať narkomanom alebo dílerom.

„Vyšetrovateľ podal podnet prokurátorovi trenčianskej krajskej prokuratúry na podanie návrhu na ich vzatie do väzby. Ten sa s ním stotožnil a podal návrh na väzbu na Okresný súd v Trenčíne, ktorý ho akceptoval a o väzbe každého z obvinených v zákonnej lehote rozhodne,“ doplnil Slivka s tým, že v prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM