Adela Fruckova Správy

V Žiline sa rokovalo o používaní zábavnej pyrotechniky v našom meste: Vieme, aké rozhodnutie prijali poslanci!

Na pretras Mestského zastupiteľstva v Žiline prišlo aj používanie zábavnej pyrotechniky. Pozrite si, aké rozhodnutie v tomto smere učinili poslanci. Tu sú podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku V Žiline sa rokovalo o používaní zábavnej pyrotechniky v našom meste: Vieme, aké rozhodnutie prijali poslanci!
Zdroj: TASR

Poslanci mestského zastupiteľstva na svojom pondelňajšom zasadnutí nerokovali len o zákaze vypúšťania lampiónov šťastia, ,ale diskusia sa viedla aj o zábavnej pyrotechnike triedy 2 a 3. Reč je o širokej škále zábavnej pyrotechniky okrem tej, ktorá sa môže užívať v zavretých priestranstvách, akou sú napríklad prskavky.

Podľa novelizovaného zákona obec môže z dôvodu ochrany verejného poriadku všeobecne záväzným nariadením obmedziť alebo zakázať používanie pyrotechnických výrobkov kategórie F2, F3, P1 a T1 na území obce alebo v jej častiach.

Žilinskí poslanci rokovali na zasadnutí zastupiteľstva aj o úplnom zákaze využívania zábavnej pyrotechniky. Za takúto alternatívu bola aj poslankyňa Iveta Martinková, členka Komisie životného prostredia: „Ja by som zábavnú pyrotechniku úplne zakázala. Spôsobuje obrovské množstvo emisií, ruší deti. Na Silvestra som mala pocit, že je vojna. Ešte dodnes môžeme nájsť na sídliskách zvyšky petárd a inej zábavnej pyrotechniky,“ vyjadrila sa.

Využívanie pyrotechniky sa nakoniec obmedzilo na navrhovaný Silvester a Nový rok, hlasovaním nadpolovičnej účasti poslancov (20/29). „Nemôžeme ustanoviť úplný zákaz. Nikdy by sme ho totiž nedocielili, nemôžeme ísť proti ľuďom striktným zákazom všetkého,“ vyjadril sa primátor Igor Choma.

Foto:Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie