Správy

V Žiline pribudli učitelia s prestížnym titulom: Títo pedagógovia boli vymenovaní za profesorov

Žilinská univerzita má nových profesorov. Menovací dekrét si prevzali priamo z rúk prezidenta Andrej Kisku. Pozrite, ktorí žilinskí vysokoškolskí učitelia sa po novom môžu pochváliť týmto prestížnym titulom.

Ilustračný obrázok k článku V Žiline pribudli učitelia s prestížnym titulom: Títo pedagógovia boli vymenovaní za profesorov
Zdroj: TASR

V slovenských vysokých školách pribudne 29 nových profesorov. Menovacie dekréty im v utorok v Prezidentskom paláci odovzdal prezident SR Andrej Kiska. Nových profesorov budú mať napríklad odbory dejiny filozofie, katolícka teológia, výrobné technológie, chirurgia či sociálna práca.

Z prestížneho akademického titulu sa môžu po odovzdaní menovacích dekrétov tešiť aj pedagógovia Žilinskej univerzity. Sú nimi Ladislav Janoušek, ktorý sa stal profesorom v odbore teoretická elektrotechnika, Tomáš Loveček, v odbore ochrana osôb a majetku a Elena Zaitseva, v odbore aplikovaná informatika.

„Ak platí, že dnešné školstvo je predobrazom budúcnosti Slovenska, ak platí, že je vecou nás všetkých, tak sa potom vyskúšajme povzniesť nad naše bezprostredné záujmy a pozrieť sa na náš školský, vzdelávací, výchovný systém z nadhľadu,“ uviedol v príhovore Kiska. Prezident je taktiež presvedčený, že ak sa pozrieme na školstvo koncepčne z dlhodobého uhľa pohľadu, potom je možné nájsť dobré a rozumné riešenia, ktoré pretrvajú dlhšie ako jedno volebné obdobie.

Kiska taktiež vyzval nových profesorov, aby sa aktívne zapájali do diskusií o slovenskom školstve a zároveň, aby boli príkladom pre svojich študentov. „Právom sa od vás očakáva, že pôjdete príkladom, ale nielen po stránke profesionálnej, ale aj po stránke ľudskej,“ dodala hlava štátu.

Prezident naposledy menoval nových profesorov v júni tohto roku. Dekrét z jeho rúk si vtedy prevzalo 26 vysokoškolských pedagógov, medzi nimi aj dvaja zo žilinskej univerzity.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie