Peter Handzuš Hokej

Popradskí hokejisti zavŕšili sériu zápasov na ľade súperov výhrou v Žiline. Kamzíci odskočili v tabuľke svojmu súperovi zo Žiliny na rozdiel štrnástich bodov.

Ilustračný obrázok k článku V súboji ôsmeho s deviatym obstáli lepšie Popradčania. Náskok na Žilinu už majú 14 bodov

V prvej desaťminútovke podali obe mužstvá rozpačitý výkon s množstvom chýb a bez výraznejších príležitostí. Až v polovici tretiny hostia naznačili, komu bude patriť úvodné dejstvo. Hvila pred Žigárdym ešte neuspel, ale Buc si spoza brány nakorčuľoval medzi kruhy a švihom prestrelil žilinského gólmana. V 16. minúte si Žigárdy poradil aj so strelou Tomasa, ktorý nikým nekrytý zakončil len do jeho betónov. V samom závere zlyhal v presilovej hre domáci Varga, keď po Krajčiho prihrávke zblízka minul odkrytú bránu.

V prostrednej časti sa obraz hry opakoval a najvyťaženejším hráčom bol Štefan Žigárdy. Najskôr musel zasahovať proti osamotenému Vandasovi, hneď na to zmaril aj samostatný únik Tomasa. V polovici duelu nedokázal zblízka pretlačiť puk do siete Buc. Ojedinelé strelecké pokusy Žilinčanov nepremenili na opačnej strane Kokavec a Sýkora. Pred koncom tretiny hrali Popradčania štvorminútovú presilovú hru. Niekoľkokrát to skúšal aktívny Tomas, ale proti spoľahlivému Žigárdymu neuspel rovnako ako o malú chvíľu ani Vaic.

V treťom dejstve sa snažili domáci výsledok otočiť, ale len ťažko sa presadzovali cez hosťujúcu obranu a dobre chytajúceho Westlunda. Jass aj Kokavec sa ocitli úplne osamotení pred americkým brankárom, ani jeden z nich však recept na jeho prekonanie nenašiel. Z triumfu sa tak tešili Podtatranci, ktorých vedenie ešte v 56. minúte zvýšil strelou od modrej čiary v presilovej hre Kovačevič a na konečných 0:3 upravil dve sekundy pred sirénou do prázdnej brány Buc.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 13., 60. Buc, 56. Kovačevič. Rozhodovali: Štefík – Bogdaň, Tornay, vylúčení: 6:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1220 divákov

MsHK DOXXbet Žilina: Žigárdy – Rúfus, Devečka, Drábek, Brcko, Dlouhý, Leško, Sekáč, Staňo – Kokavec, T. Varga, Krajči – Drevenák, O. Ďuriš, T. Sýkora – J. Mihálik, Troliga, Valášek – Jass, Niník
HK Poprad: Westlund – Šterbák, Špelda, Kovačevič, Brejčák, Fabian, Jáchym, Kurali – Vandas, Balán, Hvila – Sabolič, Klouda, Tomas – Buc, Vaic, Jabrocký – Paločko, Takáč, Smotrila