Igor Petrík Správy

V Budatíne zaznejú rýmované rozprávky: Feldek bude učiť Žilinčanov písať rýmy

Známa postava slovenskej kultúry, Ľubomír Feldek, sa onedlho predstaví v Žiline. A to pri príležitosti konca školského roka, kde na originálnom interaktívnom podujatí pre deti zaznejú rýmované rozprávky, ku ktorým napísal texty. To však nie je všetko.

Ilustračný obrázok k článku V Budatíne zaznejú rýmované rozprávky: Feldek bude učiť Žilinčanov písať rýmy
Zdroj: TASR

Rýmované rozprávky, ktorých texty napísal Ľubomír Feldek, bude v nedeľu 28. júna od 13.00 do 16.00 hod. v areály Budatínskeho hradu spievať skupina Kafe Band, jeho dcéry Kataríny. Stane sa tak v rámci interaktívneho podujatia Rozprávka v múzeu, ktoré na záver školského roka pripravilo Považské múzeum v Žiline.

„Naučí také rozprávkové rýmy písať aj našich návštevníkov a, ako sám tvrdí, postačí mu na to hodina. Ak si prinesiete na naše podujatie jeho knihy, odniesť si ich môžete s jeho podpisom,“ povedala Monika Hriníková, riaditeľka Považského múzea v Žiline, poverená vedením.

„Podujatím Rozprávka v múzeu sme sa rozhodli odmeniť deti po absolvovaní náročného školského roka. Považujeme to za príjemné spestrenie začiatku prázdnin a zároveň príležitosť, ako prilákať zábavnou formou detského návštevníka do múzea a na výstavy,“ doplnila Andrea Lukácsová, kultúrna manažérka Považského múzea v Žiline.

Počas nedeľného popoludnia sa v areáli Budatínskeho hradu predstaví aj Detský folklórny súbor Cipovička so Spievankami. „V rámci svojho folklórneho vystúpenia zatancujú, zaspievajú a v rámci tanečného domu naučia základné prvky ľudového tanca aj detských návštevníkov podujatia. K aktuálnej výstave v administratívnej budove Považského múzea (Veronika Psotková – 500 m2 rabicovej siete) bude pre deti pripravený aj mini drotársky workshop,“ dodala Lukácsová s tým, že vstup na podujatie je zdarma.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM