Igor Petrík Správy

Už v piatok proti Zvolenu: Káder vlkov posilní útočník zo skúsenosťami z NHL

Blížiaci sa piatkový zápas vlkov proti Zvolenu spestrí účasť mladého kanadského útočníka zo skúsenosťami z NHL, ktorý posilní káder Žiliny. To však nie sú jediné zmeny, ktoré sa v tíme udiali.

Ilustračný obrázok k článku Už v piatok proti Zvolenu: Káder vlkov posilní útočník zo skúsenosťami z NHL
Zdroj: TASR

Louis LeBlanc, 24-ročný kanadský útočník so skúsenosťami z NHL v drese Montrealu, posilní káder vlkov v piatkovom (27.11.) zápase proti Zvolenu. LeBlanca spolu s ďalšími útočníkmi zo zámoria angažoval hokejový Slovan, na istý čas ale vypadol zo zostavy a preto prichádza na krátke hosťovanie do Žiliny.

„V rámci dobrých vzťahov s hokejovým Slovanom sa nám podarilo získať tohto útočníka. Svoju rolu v tom zohrala aj aktivita primátora mesta Žilina Igora Chomu a Loius v piatok nastúpi proti Zvolenu. Hosťovanie znie do 4. decembra. Uvidíme, ako sa vyvinie situácia,“ povedal pre klubový web Imre Valášek, športový manažér MsHK DOXXbett Žilina. Do zostavy Vlkov v nedeľnom zápase proti Skalici však Kanaďan nezasiahol: „Od KHL potrebuje povolenie, to z ich strany ešte neprišlo. V týždni už bude všetko v poriadku a tréneri avizujú, že bude hrať s bratmi Hunovcami. On proste chce hrať a verím, že nám pomôže,“ dodal Valášek.

Nie sú to ale jediné zmeny v kádri vlkov. Prišli obrancovia Zaťko a Homér, odchádza Michal Grman: „Jeho hráčska kariéra by mala pokračovať v Poľsku. My sme s hráčom ukončili zmluvu po vzájomnej dohode. Jeho výkony nezodpovedali platu, ktorý mal nastavený,“ vysvetlil Valášek. Klub podpísal zmluvy s Milanom Kolenom a Filipom Nemčekom z Topoľčian a na striedavý štart do Topoľčian zas odchádzajú obranca Jaroslav Niník a útočník Adrián Lipovský.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie