Už 50. kolo najvyššej hokejovej súťaže sa hralo netradične - vo štvrtok. Dôvodom sú olympijské hry v Soči. Žilinským hokejistom sa žiaľ opäť nepodarilo bodovať.

Ilustračný obrázok k článku Tréner vlkov po ďalšom bezbodovom zápase: Musím byť veľmi kritický, hrubými chybami sme súperovi darovali víťazstvo

MsHK DOXXbet Žilina – HK 36 Skalica 3:5 (0:2, 1:0, 2:3)

Góly: 37. Drevenák, 45. Slovák, 53. Slovák – 2. Lažo, 8. Školiak, 47. Šátek, 48. Janovič, 50. Trška. Rozhodovali: D. Konc, Novák – J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 5:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 996 divákov

Domácej Žiline, v drese ktorej nastúpila aj dvojica skúsených posíl Miroslav Škovira a René Jarolín, vstup do zápasu nevyšiel. Po prihrávke Preisingera prestrelil Peksu Lažo a Skalica viedla. V 8. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov René Školiak, ktorý zblízka na dvakrát pretlačil puk do siete. V druhej polovici tretiny rozhodca vylúčil Dvonča a Tršku a Žilina získala výhodu 23 sekundovej presilovej hry o dvoch hráčov. Najväčšiu príležitosť nevyužil Klouda, ktorého tvrdá strela od modrej čiary skončila na žrdi.

V prostrednej časti sa Skaličania sústredili na hru zo zabezpečenej obrany a domáci sa cez ich defenzívu len veľmi ťažko presadzovali. Diváci videli minimum príležitostí, hostia nedokázali výraznejšie ohroziť súperovho brankára ani v početnej výhode. Až v 37. minúte našiel Jarolín pred bránou Drevenáka, ktorý znížil na rozdiel jediného gólu.

Vyrovnania sa Žilina dočkala na začiatku 45. minúty, keď po prihrávke Kallu skóroval Marek Slovák. Potom však prišiel 172 sekundový úsek hry, počas ktorého sa Skaličania presadili trikrát a prakticky rozhodli o výsledku stretnutia. Vedúci gól svojho mužstva strelil Šátek, ďalšie pridali Jankovič a Trška. Nádej pre domáce mužstvo vykresal v 53. minúte svojim druhým presným zásahom Marek Slovák, ale na zdramatizovanie duelu už nezostali Žiline sily. Skalica vyhrala 5:3 a odniesla si domov všetky tri body.

Hlasy trénerov

Martin Groma, tréner Žiliny: „Dnes musím byť veľmi kritický. Viaceré momenty, po ktorých súper skóroval, sme si pred stretnutím rozoberali. V prvej desaťminútovke sme hrali veľmi slabo, neskôr sme sa dostali do tempa a podarilo sa nám vyrovnať. Žiaľ, tromi hrubými chybami sme súperovi darovali víťazstvo.“

Andrej Výboh, tréner Skalice: „Uvedomovali sme si, že súper potrebuje body ako soľ. My sme chceli nadviazať na výkony z predchádzajúcich zápasov, čo sa nám v úvode darilo. Potom sme poľavili a domáci dokázali vyrovnať. V záverečnej tretine sme v útoku zvýšili dôraz a otočili výsledok v náš prospech.“