Igor Petrík Krimi

Tragicky skončil výlet turistu vo Veľkej Fatre: Záchranári mu už pomôcť nevedeli

Tragédiou skončila záchranná akcia vo Veľkej Fatre. Ako informovala Horská záchranná služba, na pomoc turistovi v bezvedomí štartoval okrem záchranárov aj vrtuľník. Žiaľ, zachrániť sa ho už nepodarilo.

Ilustračný obrázok k článku Tragicky skončil výlet turistu vo Veľkej Fatre: Záchranári mu už pomôcť nevedeli
Zdroj: TASR

Smrťou skončil v stredu výlet na Kopu, vo Veľkej Fatre pre turistu, ktorý upadol do bezvedomia. Informovala o tom Horská záchranná služba na svojej internetovej stránke.

Záchranári oblastného strediska HZS z Veľkej Fatry po nahlásení prípadu na tiesňovú linku okamžite požiadali o súčinnosť Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu (VZZS) zo Žiliny a zároveň odišli na miesto aj pozemne. Nahlasovateľa zároveň telefonicky spojili s operátorom Záchrannej zdravotnej služby (ZZS), ktorý ho odborne telefonicky usmerňoval počas resuscitácie postihnutého.

Pre silný vietor nemohol lekár VZZS vysadnúť pri postihnutom. Preto vrtuľník VZZS pristál v Krpeľanoch a lekár VZZS spolu so záchranármi HZS pokračoval k postihnutému terénnym vozidlom a pešo. Aj napriek maximálnemu úsiliu všetkých nasadených zložiek a turistov, ktorí sa na mieste nachádzali, sa žiaľ postihnutého nepodarilo zachrániť, doplnili záchranári.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie