Tragédia na vlakovej stanici: Rýchlik zrazil ženu, na mieste bola mŕtva!
Na železnici vyhasol ľudský život. Podľa polície prichádzajúci vlak zrazil ženu (†67) v koľajisku. Zároveň sa však pri smutnej udalosti zranila ďalšia žena, ktorú trafil vymrštený kameň.

Vo štvrtok 4. júna po 13.00 hodine v železničnej stanici Vrútky došlo k zrazeniu 67-ročnej ženy. „26-ročný rušňovodič rýchliku počas vchádzania vlaku do železničnej stanice spozoroval v koľajisku osobu. Použil výstražné zvukové znamenie a rýchločinné brzdenie, ale pre krátku vzdialenosť už nedokázal zrážke so ženou zabrániť,“ informovala Jana Balogová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.
Doplnila, že žena utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. U rušňovodiča bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. „Ďalšie okolnosti prípadu vyšetruje Oddelenie železničnej polície Policajného zboru Vrútky,“ uzatvorila Balogová.
Pri nehode utrpela zranenie ďalšia žena. „Vymrštený kameň okrem toho zranil ženu, ktorá sa nachádzala v blízkosti nehody,“ informovala Martina Pavliková, hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky.
Foto: ilustračné