Soňa Vanovčanová Kultúra Rôzne Správy

TIP na výlet v krásnom počasí: Výhľad z Lietavského hradu je na nezaplatenie, FOTO

Patrí medzi dominanty Rajeckej doliny i okolia. Neprehliadnuteľný hrad, z ktorého dovidíme aj na Žilinu je obľúbeným miestom víkendových výletov.

Ilustračný obrázok k článku TIP na výlet v krásnom počasí: Výhľad z Lietavského hradu je na nezaplatenie, FOTO
56
Galéria
Zdroj: zilina.dnes24.sk

Lietavský hrad je vyhľadávaným cieľom nielen turistov, ale aj domácich. Romantické ruiny opradené povesťami patria medzi najväčšie a najkrajšie zachované zrúcaniny na Slovensku. Vyhliadky na veľkonočné prázdniny či sviatočný predĺžený víkend sú priaznivé a nevyužiť to, by bola škoda.

V piatok má byť v Žiline podľa imeteo.sk jasné počasie a 18 °C. Počas soboty sa majú za jasného počasia denné teploty vyšplhať taktiež na 18 °C, pričom podobné teploty nás podľa predpovede počasia čakajú aj počas oblačnej nedele, kedy sa majú teploty dosiahnuť 17 °C. Chladnejšie počasie má priniesť pondelok, kedy má byť v Žiline 15 °C a polooblačno, no a v posledný prázdninový deň – utorok má byť opäť slnečný a 17 °C.

Lietavský hrad sa vypína nad obcami Lietava a Lietavská Svinná. Z oboch strán sa naň dá vystúpiť, trasy nie sú náročné. Najmä v období suchej jari je prechádzka na Lietavu ideálne stráveným časom s príjemnou vyhliadkou na okolité obce i Žilinu.

Obec Lietava je vzdialená od Žiliny približne 11 km. Cesta autobusom do Lietavy alebo Lietavskej Svinnej trvá asi 30 minút. Jazda autom do oboch obcí trvá okolo 15 minút. Parkovanie je možné priamo v nich.

Pri uprednostnení cestovania autobusom vedú z autobusových zastávok v obci turistické značky priamo na hrad. Z autobusovej zastávky Lietava, Majer (395 m.n.m.) stúpame po modrej turistickej značke (2749) širokou stráňou na vrch Cibulník a z rázcestia významovou odbočkou na hrad. Výstup trvá asi 45 minút.

Z Lietavskej Svinnej, z autobusovej zastávky v centre obce (420 m.n.m.), po zelenej značke (5657) stúpame asi 30 minút strmo na vrch Cibulník a po významovej odbočke modrej turistickej značky priamo na hrad.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM