Kultúra

Tip na knihu: Brownovo Inferno-Peklo je vonku. A chýbať nebude ani populárny Robert Langdon!

V najočakávanejšej knihe roka Inferno-Peklo od Dana Browna sa opäť stretávame s obľúbeným profesorom symbolistiky Robertom Langdonom, ktorý sa prebúdza zranený v nemocnici. Netuší kde je a ako sa tam dostal. V hlave mu znejú slová „Hľadaj a nájdeš! Čas sa kráti“, no nechápe ich zmysel.

Ilustračný obrázok k článku Tip na knihu: Brownovo Inferno-Peklo je vonku. A chýbať nebude ani populárny Robert Langdon!
Zdroj: Dnes24.sk

Vo svojich veciach nachádza podivný predmet a okamžite sa púšťa do pátrania s mladou lekárkou Siennou Brooksovou: pomocou veršov z Danteho temnej epickej básne Peklo musia dešifrovať kódy ukryté v slávnych dielach renesancie – v sochách, obrazoch, budovách. Musia tak vyriešiť záhadu a zabrániť katastrofe hroziacej ľudstvu.

„Najtemnejšie miesta v pekle sú vyhradené tým, čo v čase morálnej krízy zaujímajú neutrálny postoj.“

Robert Langdon je teda späť a tentoraz na neho naozaj čaká Peklo. Bestseller Inferno-Peklo je plné tajomstiev, záhad, hádaniek, šifier a prekvapivých riešení. Príbehu nechýba irónia a dokonca ani odkazy na iné diela. Jednou z postáv, ktoré sa v knihe objavia, je dievča s dračím tetovaním na chrbte (pre menej zasvätených – odkaz na hackerku Lisbeth v trilógii Millennium od Stiega Larssona). Na obálke slovenského prekladu Inferna je Danteho portrét a pohľad na Florenciu s dominantou chrámu Santa Maria del Fiore.

Len pár mesiacov trval preklad a vydanie 550-stranového bestselleru Inferno-Peklo od Dana Browna – podľa mnohých kniha roka 2013.V angličtine sa kniha predávala rýchlejšie ako ďalší veľký hit Prázdne miesto od J.K.Rowlingovej. Už dlhé týždne sa drží na prvom mieste mnohých rebríčkov najpredávanejších kníh a teraz ho už máme aj na slovenských knižných pultoch.

Začnite čítať Inferno-Peklo hneď teraz – Langdon je späť a v plnej forme!

Tip na knihu: Brownovo Inferno-Peklo je vonku. A chýbať nebude ani populárny Rob
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM