Správy

Stretnutie žilinského župana so zahraničným partnerom: Takto vyzerá ich spolupráca

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) nadviazal pred troma rokmi partnerskú cezhraničnú spoluprácu s Ústeckým krajom v ČR. Vrcholní predstavitelia týchto dvoch vyšších územných celkov sa pri tejto príležitosti stretli v žilinskom sídle Úradu ŽSK.

Ilustračný obrázok k článku Stretnutie žilinského župana so zahraničným partnerom: Takto vyzerá ich spolupráca
Zdroj: Dnes24.sk

„Za pomerne krátke obdobie sa nám podarilo naštartovať obojstranne prospešnú spoluprácu vo viacerých oblastiach. Snažíme sa spoločne zamerať pozornosť na vzdelávanie a konkrétne stredné školstvo, čo bezprostredne súvisí s nezamestnanos­ťou,“ skonštatoval predseda ŽSK Juraj Blanár.

Viacero spoločných projektov a aktivít sa už podarilo zrealizovať. „Naši študenti sa napríklad zúčastnili medzinárodnej súťaže v aranžovaní kvetín v Děčíne. Mimochodom, žilinskí konzervatoristi už dokonca dvakrát triumfovali na pôde nášho partnerského kraja v prestížnej hudobnej súťaži,“ poznamenal Blanár.

Témou pracovného stretnutia bolo aj zdravotníctvo či výmena skúseností pri čerpaní podporných eurofondov. „Vzájomné vzťahy našich národov sú oddávna veľmi blízke a priateľské, preto je skvelé, že sa nám darí aktívne rozvíjať aj partnerstvo na úrovni krajov,“ dodal hajtman Ústeckého kraja Oldřich Bubeníček.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM