han Rôzne

Silné BÚRKY ukazujú, čoho sú schopné: Obec Čičmany ZALIALA voda, VIDEO a FOTO

Zmena počasia priniesla na takmer celom Slovensku výdatné dažde a ochladenie. V niektorých lokalitách tak vyčíňa "veľká voda". Patrí k nim aj vychýrená obec Čičmany!

Ilustračný obrázok k článku Silné BÚRKY ukazujú, čoho sú schopné: Obec Čičmany ZALIALA voda, VIDEO a FOTO
4
Galéria

Ako informuje portál imeteo.sk, dnes popoludní a podvečer sa v oblasti západného a severozápadného Slovenska vyskytli intenzívne búrky. „Tie priniesli krupobitie, no najmä výdatné zrážky. Viaceré ulice a cesty v Žilinskom kraji skončili pod vodou,“ píše spomínaný web.

„Výdatné zrážky spôsobili aj lokálne záplavy. Najmä v Žilinskom kraji,“ uvádza imeteo.sk, kde sa odvolávajú na hlásenia čitateľov. Napríklad v Žiline zaplavili niektoré podchody. Silné dažde však prinášajú aj mohutný nárazový vietor, ktorý vyvracia stromy.

Lokálne zatopenia

Búrky udreli vo viacerých obciach, kde prívalové dažde napáchali škody. Jedna z búrok udrela aj v známej obci Čičmany, ktorá je známa historickými pamiatkami. Typické pomaľované domčeky patriace do kultúrneho dedičstva sa tak ocitli v obkľúčení prírodného živla. Video sa objavilo na Facebooku I love Trenčín.

„Čičmany aktuálne,“ stojí status k videu, kde je zreteľne vidieť ako sa voda valí pomedzi domčeky.

„V týchto chvíľach búrky na západnom a strednom Slovensku ustávajú a prechádzajú do dažďa. Treba poznamenať, že v konečnom dôsledku sa dnes na našom území vyskytli našťastie slabšie búrky, ako sa pôvodne očakávalo,“ oznamujú na stránke imeteo.sk

Ďalšie aktuálne témy

Výjazdy hasičov

Nepriaznivé počasie si v nedeľu vyžiadalo už 130 výjazdov hasičov. Išlo prevažne o odčerpávanie vody z vytopených priestorov a odstraňovanie popadaných stromov. Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) o tom informovalo na sociálnej sieti.

„Najviac udalostí zaznamenali hasiči v Trenčianskom a Nitrianskom kraji, kde zasahovali 47 a 42-krát. Takmer k dvom desiatkam výjazdov boli vyslaní hasiči v Trnavskom kraji, párkrát zasahovali tiež v Bratislavskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji,“ priblížili hasiči.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Čičmany sú pod vodou
4
Galéria
Zdroj: imeteo.sk/dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM