Soňa Vanovčanová Správy Samospráva

Rodičia zbystrite pozornosť: Tieto žilinské materské školy hlásia voľné miesta

Niektoré materské školy v Žiline ešte stále nemajú naplnené stavy. Do týchto škôlok môžete môžete prihlásiť svojich drobcov.

Ilustračný obrázok k článku Rodičia zbystrite pozornosť: Tieto žilinské materské školy hlásia voľné miesta
Zdroj: Mesto Žilina

V niektorých žilinských materských školách ešte stále evidujú voľné kapacity. Informovala o tom hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

Podľa jej slov je jedno voľné miesto pre deti od troch do štyroch rokov v Materskej škole Stavbárska, ďalších 7 voľných kapacít pre deti od štyroch do päť rokov hlási Materská škola Jarná. Deti od štyroch do šiestich rokov je možné umiestniť aj do Materskej školy Ku škôlke, tu registrujú štyri voľné miesta a jedno miesto pre rovnakú vekovú kategóriu má aj Materská škola Námestie J. Borodáča 6.

„Jednou z mojich priorít je rozširovať kapacity materských škôl, pretože záujem o žilinské škôlky je zo strany rodičov stále veľký. Verím, že sa nám postupne podarí umiestňovať do materských škôl čo najväčší počet detí,“ uviedol žilinský primátor Peter Fiabáne. V prípade, že má rodič záujem prihlásiť dieťa do materskej školy, je nutné kontaktovať riaditeľky mestských materských škôl. Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si rodičia môžu stiahnuť aj na webovej stránke mesta Žilina, v sekcii Občan/Žiadosti a tlačivá/Odbor školstva a mládeže.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie