Michal Demjanovič Správy Samospráva

Rekonštrukcia žilinských internátov: Polovica areálu hotová, aktuálne FOTO

Na internátoch Hliny donedávna prebiehali práce. Ako to na internátoch vyzerá práve teraz? Prinášame vám aktuálne foto!

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia žilinských internátov: Polovica areálu hotová, aktuálne FOTO
24
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Ak ste zvykli parkovať pri žilinských internátoch, viete, že situácia tam nebola najlepšia. Miest na parkovanie bolo málo, áut veľa, cesty boli navyše úzke a s výtlkmi, k tomu ich lemovali rozpadajúce sa chodníky. Situácia dnes je úplne iná. Pribudli parkovacie miesta a opravili sa cesty aj chodníky.

Veľké rekonštrukčné práce v areáli internátov začali už v apríli. Ako sa pred časom pre Žilina24 vyjadril riaditeľ internátov Miroslav Stromček: „Súčasťou investície je aj rozšírenie cesty, hlavný vstup do Areálu. Teraz sa neobídu dva autá v protismere. Časť miest pri bloku 7 bude určených pre učiteľov Žilinskej univerzity – platených, aby mohli večer bezproblémovo zaparkovať,“

Polovica areálu je hotová

S doterajším priebehom prestavby prevláda spokojnosť. „V celku sme spokojný s doterajšou realizáciou prác. Prakticky polovica areálu je hotová. Ostáva časť za blokom H1, s ktorou sa pravdepodobne začne na jar, prípadne až v lete,“ priblížil riaditeľ.

Aký bol plán?

„Rekonštrukcia areálu je plánovaná na 3 roky. Vstup aj s chodníkom by sme chceli ukončiť do začiatku akademického roka, taký je plán a dúfam že vyjde,„ poskytol informácie riaditeľ internátov Miroslav Stromček. Jedná sa o jednu z najväčších investícií Žilinskej univerzity za posledné roky. „V tomto roku sa preinvestuje približne 300 000 €,“ vyhlásil pred časom riaditeľ. Výška celkovej investície je 742 980 € bez DPH.

Ako to na internátoch momentálne vyzerá si môžte pozrieť v našej fotogalerií!

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie